IQ w obróbce cieplnej

SECO/WARWICK
Reklama
Reklama

Jak powiedział Albert Eistein, nie możemy rozwiązywać problemów używając tego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie ich pojawienia się...

Ale możemy rozwiązywać codzienne problemy obróbki cieplnej metali, dzięki nowoczesnej i atrakcyjnej alternatywie dla metod tradycyjnych. Zobacz, co możesz osiągnąć redukując koszty nawęglania, używając innowacyjnego pieca do nawęglania i hartowania stali – Super IQ.

Super IQ® to hybrydowy system łączący cechy konwencjonalnego i próżniowego pieca w jednym, zaprojektowany przede wszystkim do procesów nawęglania w podwyższonych temperaturach i hartowania.

Co sprawia, że Super IQ® jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych metod: 

/ Znacznie niższy całkowity koszt produkcji w porównaniu do nawęglania metodą Sealed Quench,
/ Doskonałe dopasowanie do każdej linii Sealed Quench,
/ Nie wymaga generatora ENDO, brak otwartego płomienia,
/ Łączy proces czystej obróbki z wyjątkową wydajnością hartowania w oleju,
/ Zasada: włącz i wyłącz – piec nie pracuje, więc nie kosztuje.

Powiązane firmy

Alternatywa dla zintegrowanego pieca hartowniczego – tj. SuperIQ – powstała w odpowiedzi na potrzeby firm zajmujących się obróbką cieplną. Branża wymagała czystszej, szybszej, a przede wszystkim efektywniejszej metody nawęglania. Super IQ®, w porównaniu do tradycyjnych metod, przyniesie wiele korzyści, zwłaszcza w obszarze poprawy produktywności. Działa w wyższych zakresach temperatur, co przekłada się na krótsze cykle, a w efekcie bardziej wydajną produkcję – powiedział Jarosław Talerzak, Wiceprezes Segmentu Produktów Atmosferowych w SECO/WARWICK.

Urządzenie zaprojektowane zostało w sposób umożliwiający dodanie go do istniejących linii technologicznych pieców komorowych do nawęglania, bez potrzeby wykonania znaczących modyfikacji istniejącej infrastruktury.

Dotyczy to także sytuacji, kiedy występuje potrzeba wymiany starego, wyeksploatowanego pieca komorowego typu Integral Quench (IQ) na nowe urządzenie. Zastosowane rozwiązania pozwalają na bezproblemową instalację pieca bez względu na markę oryginalnego sprzętu jaki jest zastępowany. Oznacza to pełną integrację z istniejącymi elementami transportu wsadu (ładowarka, stoły odkładcze, oprzyrządowanie technologiczne) na poziomie mechaniki oraz automatyki.

Źródło: Artykuł sponsorowany (SECO/WARWICK)

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK S.A.

Od blisko 100 lat SECO/WARWICK rewolucjonizuje światowy przemysł metalurgiczny, dostarczając urządzenia i technologie do czołowych firm w branżach lotniczej, samochodowej czy energetycznej.

Profil Firmy

SECO/WARWICK S.A.