ITM Industry Europe – targi w ciekawych czasach

MTP
Reklama
Reklama

Do niedawna nikt nie przypuszczał, że w dobie tak rozwiniętej medycyny gospodarka może znaleźć się w trudnej sytuacji z powodu wirusa. Te czasy jednak nadeszły. Targi mierzą się z nową rzeczywistością. Na szczęście ze świata docierają coraz bardziej optymistyczne prognozy dla przemysłu. Targi ITM Industry Europe odbędą się w nowym, listopadowym terminie w bezpiecznej sanitarnie przestrzeni, a nowatorski program wydarzeń powinien zaskoczyć nawet stałych bywalców.

Jesień 2020 będzie czasem szczególnym dla Międzynarodowych Targów Poznańskich. Odmrożenie gospodarki związane jest bezpośrednio z zaangażowaniem podmiotów biznesowych w realizację wydarzeń i projektów targowych. Możliwość prezentacji oferty, spotkań z partnerami oraz merytorycznej wymiany doświadczeń i informacji branżowych wydaje się bardziej cenna niż kiedykolwiek wcześniej.

Reklama

Czas wyzwań i szans

Tak też ten czas postrzegany jest przez zespół Grupy MTP. Jest on pełen wyzwań, ale i szans. – Konieczność tworzenia efektywnych i adekwatnych do sytuacji rozwiązań jest częścią naszej pracy, niezależnie od okoliczności, jakie niesie rzeczywistość. Tak też stało się w przypadku wydarzeń targowych w roku 2020. Jesteśmy w pełni przygotowani na realizację spotkań branży w nowych standardach – bezpiecznych dla wszystkich odwiedzających targi – komentuje wiceprezes zarządu Grupy MTP, Filip Bittner.

Grupa MTP odpowiada na potrzeby partnerów biznesowych w oparciu o czujną obserwację trendów rynkowych, ale i nastrojów, jakie towarzyszą poszczególnym branżom. Takie działania sprzyjają rozwojowi biznesu, innowacyjnych technologii, ale przede wszystkim – stanowią odpowiedź na potrzeby interesantów Targów. Podobnie w przypadku listopadowej edycji ITM Industry Europe 2020 – stanowiącej odpowiedź na chęć spotkania pod dachem Międzynarodowych Targów Poznańskich podmiotów różnych gałęzi branży przemysłowej.

Wracamy do gry, wierząc, że nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, rozmów i emocji towarzyszących targom. To będzie szczególna edycja ITM Industry Europe, ale pełna nowych pomysłów i inspirujących wydarzeń. Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem: Przemysł ery cyfrowej. Trudna sytuacja, z jaką boryka się obecnie światowa gospodarka, wymusza w każdej branży konieczność zmian i implementacji nowoczesnych technologii. Innowacyjnych rozwiązań i wyjątkowej atmosfery jak zwykle nie zabraknie w Poznaniu. Gorąco zapraszam w listopadzie na coroczne święto przemysłu – mówi Joanna Kucharska, dyrektor Grupy Produktów MTP.

Reklama

Po pierwsze: bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich wystawców i zwiedzających zostały uruchomione specjalne procedury sanitarne zgodne z aktualnymi rekomendacjami Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Grupa MTP dokłada jednocześnie wszelkiej staranności, by procesy logistyczne związane z wdrażaniem nowych praktyk przebiegały sprawnie. Weryfikacja dokumentów uprawniających do wstępu i wjazdu na tereny MTP będzie prowadzona w sposób bezdotykowy. Uczestnicy targów będą poddawani bezdotykowemu mierzeniu temperatury ciała oraz mogą zostać zobowiązani do złożenia pisemnych oświadczeń o braku zachorowania wskutek zarażenia koronawirusem Covid-19 oraz braku kontaktu z inną zakażoną osobą.

Przebywający na terenach MTP są obowiązani do zasłaniania nosa i ust (maseczką, przyłbicą itp.), noszenia rękawiczek ochronnych (podczas montażu i demontażu oraz w trakcie dokonywania sprzedaży/zakupów), zachowania odległości minimum dwóch metrów w miejscach przebywania innych osób oraz mycia rąk i korzystania z preparatów dezynfekujących przy wejściu na teren wydarzenia oraz w strefach sanitarnych i gastronomicznych.

Uruchomione będą punkty sprzedaży jednorazowych maseczek oraz umieszczone w stosownych miejscach instrukcje mycia rak, dezynfekcji rąk, noszenia maseczek i rękawiczek. Dokonywana będzie częsta dezynfekcja stref wspólnych (przestrzeń targów, punkty i lokale gastronomiczne, obiekty sanitarne), a zwłaszcza powierzchni dotykowych (np. klamki, poręcze, uchwyty, terminale w punktach kasowych, blaty). Ciągi komunikacyjne pomiędzy stoiskami wystawców poszerzone zostaną do 4 metrów.

Silna „trójca” ITM

Innowacje, Technologie i pracujące Maszyny – to od lat silna „trójca”, która przyciąga profesjonalistów na targi ITM Industry Europe. Tego nie zabraknie także w tej edycji. Nowością targów będzie strefa startupów w przemyśle Startup Zone. To tutaj zostaną pokazane rozwiązania, prezentujące efektywność w zarządzaniu produkcją obejmującą wykorzystanie inteligentnych i innowacyjnych urządzeń, technologii oraz metod wytwarzania.

Do strefy startupów szczególnie zapraszamy firmy z gotowym produktem, który przeszedł już fazę testów. Stawiamy na dedykowane przemysłowi aplikacje, roboty, maszyny. Jednym słowem na rozwiązania, mogące wspomóc tę branżę w trudnym czasie wywołanym pandemią. Takie dedykowane przemysłowi akceleratory czy huby cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających – zdradza Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe. 

Pionierskim projektem, promującym globalny rozwój przemysłu 4.0 będzie organizowany podczas targów ITM Industry Europe Kongres Industry NEXT. The New Reality. Dwudniowe przedsięwzięcie zainicjowane przez Grupę MTP przy udziale Ministerstwa Rozwoju dostarczy wiedzy na temat najnowszych technologii. Będzie to także pierwsza platforma prezentacji rozwiązań dla przemysłu mierzącego się obecnie z trudną sytuacją. Zostaną przybliżone programy wsparcia oraz fundusze zapewniające firmom płynność finansową w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Praktyczny wymiar Kongresowi nadadzą warsztaty dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które odbędą się w drugim dniu wydarzenia (4 listopada). 

Jak inteligentnie zarządzać produkcją, będzie można przekonać się w specjalnie zaaranżowanej strefie Smart Factory. Nie zabraknie przykładów opartych o IoT, digitalizację i robotyzację. Będzie to otwarta przestrzeń bez typowych stoisk targowych ułatwiająca zwiedzanie, eksponująca innowacyjne rozwiązania z zakresu tzw. fabryki przyszłości. W pobliżu strefy zbudowana zostanie scena, na której firmy będą mogły dodatkowo zaprezentować swoje produkty lub rozwiązania w duchu „smart”.

Nowe pomysły i inspirujące przestrzenie ITM Industry Europe będzie można ocenić już 3-6 listopada 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie odbędą się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Więcej na: www.itm-europe.pl

Źródło: MTP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama