ITM Polska i Focast 2014 zakończone sukcesem

W Poznaniu zakończyły się targi ITM Polska, o których z pewnością można powiedzieć: to była bardzo udana edycja! Przeprowadzonych dużo rozmów handlowych, zainteresowanie potencjalnych klientów, możliwość podejrzenia oferty konkurencji – to najważniejsze zalety zakończonych 6 czerwca 2014 r. targów ITM Polska.

Tegoroczna, rekordowa edycja ITM Polska przyciągnęła nie tylko setki firm z 30 krajów, ale też 16 728 zwiedzających z Polski i zagranicy. Na targach zarejestrowali się goście m.in. z Australii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Izraela, Kazachstanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, USA, Węgier czy Włoch.

Na stoiskach odbywały się konkretne rozmowy, część maszyn z ekspozycji została sprzedana podczas trwania targów. Potwierdziło to fakt, że targi ITM Polska mają wymiar biznesowy.

- Około 90% wizyt, które odbyły podczas targów ITM Polska dotyczą projektów, które mają szansę realizacji. Uważam, że są to konkretne zapytania, które będą przekładały się na realne wyniki finansowe – powiedział Grzegorz Bosak, dyrektor Schunk Intec.

Co jeszcze zapamiętamy z tegorocznych targów? Na pewno barwnych gości z India Show. Właśnie w Poznaniu było można oglądać największą w Polsce ekspozycję możliwości przemysłu inżynieryjnego z Indii – kraju Partnerskiego ITM Polska 2014. W ramach Salonu Mach-Tool wystawiało się ponad 100 indyjskich firm z sektora technologicznego. India Show stanowiło doskonałą platformę do dyskusji na temat dostępnych możliwości wspólnych przedsięwzięć i inwestycji w różnych sektorach inżynieryjnych pomiędzy Polską a firmami indyjskimi.

Odnotować należy także udany debiut Forum Odlewniczego FOCAST. Jak na formułę targów zareagowali wystawcy i zwiedzający? Okazało się, że Forum to strzał w dziesiątkę!

- Zalety? Dobra lokalizacja, nowoczesne i duże tereny oraz obecność wielu firm odlewniczych – powiedział Jan Hucek, Prezes Zarządu ASK Chemicals Polska.

W pierwszej edycji Forum Odlewniczego FOCAST wzięło udział ponad 100 firm: odlewni, producentów maszyn i urządzeń, dostawców komponentów i instytutów. Uczestnicy pozytywnie wypowiadali się o wydarzeniu, akcentowali, że jest ono bardzo ważne dla branży.

- Zarząd MTP stworzył tu znakomite warunki do prezentacji całej branży, duża liczba wystawców i zwiedzających potwierdza, że formuła targów jest nadal aktualna – powiedział Czesław Rudy, Prezes Zarządu PPP Technical.

Wystawcy podkreślali, że obecność na Forum Focast umożliwiła im nawiązanie kontaktów biznesowych nie tylko wśród zwiedzających targi, ale również między wystawcami.

Forum Focast towarzyszyły dwudniowe spotkania matchmakingowe Focast ITM Meetings, na które zarejestrowali się uczestnicy z Polski, Niemiec, Czech, Indii oraz Szwajcarii. Odbyły się 43 spotkania, a wśród zamawiających znajdowały się takie firmy, jak: Solaris Bus & Coach, Sanden Manufacturing Poland, Emerson Industrial Automation Poland czy Seco/ Warwick Europe.

Kolejne targi ITM Polska odbędą się w dniach 9-12 czerwca 2015 r.

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę