Jedyne Targi branży kompozytów w Polsce krakowski KOMPOZYT-EXPO startują w przyszłym tygodniu!

Targi w Krakowie
16.11.2011
Reklama
Reklama

Zaledwie kilka dni dzieli nas od najważniejszego w tym roku spotkania branży kompozytóww Polsce. 24 i 25 listopada 2011r. w Krakowie odbędzie się 2. edycja TargówKompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO. 

To jedyna impreza branżowa organizowana w naszym kraju ukierunkowana na dynamicznie rozwijający się rynek materiałów kompozytowych, maszyn i technologii do produkcji materiałów kompozytowych. Podczas dwóch targowych dni swoją ofertę przedstawi blisko 120 firm, reprezentujących takie kraje jak Finlandia, Kanada, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy czy USA. 

- Targi KOMPOZYT-EXPO 2010 były dla nas zupełnie nowym wyzwaniem. Do tej pory takich Targów w Polsce nie było. O tym, że premierowa edycja zakończyła się dużym sukcesem świadczą opinie wystawców i zwiedzających. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne spotkanie będzie równie udane. Znacznie zwiększyła się powierzchnia wystawowa oraz liczba firm, które biorą udział w Targach. - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

W zeszłym roku wystawę odwiedziło 1,5 tysiąca profesjonalistów. wśród których znaleźli się prezesi, właściciele, dyrektorzy, inżynierowie, technolodzy, konstruktorzy oraz przemysłowcy z Ukrainy, Niemiec, Słowacji, Francji, Holandii, czy też Arabii Saudyjskiej. Wszyscy zgodnie potwierdzali słuszność oraz potrzebę organizacji tak specjalistycznych Targów w naszym kraju.

- Do tej pory brakowało takiej oferty na polskim rynku. Regularnie odwiedzam najważniejsze targi kompozytowe w Europie. Tylko niewielka grupa polskich producentów decyduje się na wysłanie tam swoich pracowników. Tymczasem Polska jest regionalnym liderem w branży kompozytowej i moim zdaniem targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie mogą stać się ważną platformą współpracy firm z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas współorganizowanej przez naszą firmę Konferencji Kompozytowej w Olsztynie temat pierwszej edycji targów był tam często poruszany i pozytywnie komentowany - powiedział Jacek Polewski, prezes firmy Milar.

Reklama

Niezwykły koncert i samochód z kompozytów!

Jedną z atrakcji Targów będzie koncert na instrumentach muzycznych wykonanych z kompozytów. Zawodowi muzycy zaprezentują m.in. nietypowe brzmienie skrzypiec i gitary. Organizatorem tej części programu jest Politechnika Wrocławska. Ponadto zwiedzający będą mogli obejrzeć samochód sportowy, spełniający wszystkie kryteria dotyczące udziału w sportach motorowych, który również został skonstruowany w oparciu o materiały kompozytowe.

Reklama

Strefa Prezentacji Technicznych

To jedna z nowości KOMPOZYT-EXPO 2011. W Strefie zostaną zaprezentowane najnowsze branżowe osiągnięcia technologiczne, produkty i oprogramowanie stosowane w produkcji materiałów kompozytowych. Ponadto zwiedzający będą mogli wziąć udział w seminariach prowadzonych przez naukowców, którzy na bieżąco zgłębiają dynamicznie rozwijający się sektor branży przemysłowej. Program prezentacji, lista wykładów oraz targowe nowości dostępne są na stronie internetowej: http://www.kompozyty.krakow.pl/.

Bądź on-line - zorganizuj pobyt na Targach!

Elektroniczny Kalendarz Spotkań to nowe,zupełnie bezpłatne i niezwykle pomocne narzędzie, dzięki któremu można umawiać spotkania biznesowe na poszczególnych stoiskach, dokładnie planując każdą godzinę spędzoną w hali wystawienniczej Targów w Krakowie. Usługa, powszechnie stosowana w największych ośrodkach wystawienniczych świata dostępna jest na stronie internetowej Targów.

Najlepszy produkt targowy

Podczas tegorocznej edycji Targów odbędzie się również konkurs wyłaniający najlepsze produkty prezentowane przez wystawców. Branżowi eksperci wręczą kompozytowe statuetki w pięciu kategoriach: maszyny i urządzenia do obróbki materiałów kompozytowych, narzędzia i oprzyrządowanie do obróbki materiałów kompozytowych, materiały i surowce do produkcji kompozytów, wyroby z materiałów kompozytowych i ich zastosowanie technologie wytwarzania materiałów kompozytowych.
- Postanowiliśmy nagrodzić wystawców, którzy zaprezentują najbardziej innowacyjne produkty podczas Targów. Przygotowaliśmy wiele rozmaitych atrakcji dla zwiedzających. Będą mogli m.in. poznać proces powstawania ultra lekkich samolotów w Zakładach Lotniczych 3Xtrim, obejrzeć prace dyplomowe studentów krakowskiej ASP, prototypy pojazdów, a także najciekawsze przedmioty użytkowe wykonane z materiałów kompozytowych. Biorąc pod uwagę szerokie zastosowanie „materiałów przyszłości" będzie to z pewnością bardzo ciekawa wystawa - zapowiada Dorota Gurgul, komisarz Targów KOMPOZYT-EXPO 2011 i dodaje - na Targi zapraszamy przedstawicieli takich branż jak: motoryzacja, transport, lotnictwo, inżynieria lądowa,

Reklama

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama