Już w przyszłym tygodniu startują targi TOOLEX

Już październiku odbędą się  Międzynarodowe Targi TOOLEX Raven Media

Po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będą miały miejsce Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. 14. edycja tego wydarzenia, na której zaprezentuje się blisko 150 wystawców, odbędzie się w dniach 4-6 października 2022 r.

Imprezie towarzyszyć będą konferencje: „Nowy Przemysł 4.0” i „Tech and Job”, spotkania biznesowe, warsztaty oraz pokazy, podczas których uczestnicy dyskutować będą m.in. o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach dla cyfrowego przyspieszenia w polskim przemyśle. Zostaną także wręczone nagrody w konkursie The Best of Industry 4.0.

TOOLEX jest jedną z najważniejszych w Polsce imprez targowych, poświęconych przede wszystkim branży obrabiarek oraz narzędziowej, z udziałem liderów rynku. Tegoroczna edycja to kompleksowa prezentacja trendów, rynkowych nowości i technologii, zgodnych z koncepcją przemysłu 4.0 – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu Expo Grupy PTWP, organizatora targów TOOLEX. 

W targach udział biorą liderzy rynku, zajmujący się projektowaniem, produkcją lub dystrybucją maszyn do obróbki czy narzędzi skrawających. Nie zabraknie prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspierających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej. Wielu wystawców zaprezentuje maszyny w ruchu i rozwiązania technologiczne, których głównym celem jest skuteczne obniżenie kosztów produkcji. Zakres branżowy uzupełni oferta olejów i smarów stosowanych w przemyśle oraz chłodziwa wykorzystywane w procesach obróbki metali, prezentowanych w ramach Targów Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Uczestnicy targów TOOLEX będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Między innymi marki Sword, która zaprezentuje szeroką gamę pił taśmowych i tarczowych. Firma Grob przedstawi z kolei maszyny systemowe oraz wysoko wyspecjalizowane maszyny do produkcji baterii, stosowanych w branży e-mobility. Zastosowaniami technologii CAx, wykorzystywanej w procesach konstrukcji form wtryskowych i tłoczników oraz programowania obrabiarek wieloosiowych, podzieli się firma CAMdivision. Natomiast zainteresowanych robotyką i automatyzacją procesów zapraszamy na stoisko Dematec, jednego z liderów w branży obróbki skrawaniem. 

Podczas trzydniowych targów zaplanowaliśmy szereg konferencji, seminariów i warsztatów, których uczestnicy dyskutować będą m.in. o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach dla cyfrowego przyspieszenia w polskim przemyśle. Zostaną także wręczone nagrody w prestiżowym konkursie The Best of Industry 4.0. – dodaje Agnieszka Miklas.

W ramach konferencji „Nowy Przemysł 4.0” uczestnicy dyskutować będą o zmianach, wyzwaniach i przyszłości przemysłu w Polsce, przełomowych technologiach oraz ich zastosowaniach. Organizatorzy zadbają o nowoczesną i urozmaiconą formułę wydarzenia, zapewniając uczestnikom multimedialny i bezpośredni kontakt z technologiami, twórcami i użytkownikami, zgodnie z hasłem: „Zobacz i przetestuj – jak technologie Przemysłu 4.0 działają w praktyce”. Z kolei podczas konferencji „Tech and Job”, prelegenci omówią sytuację na polskim rynku pracy inżynierów i specjalistów oraz wyzwania w branży.

Jak co roku targom towarzyszy Środowiskowe Seminarium Tribologów organizowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski oraz Katedrę Transportu Kolejowego Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej. Tematem przewodnim dyskusji będzie tribologia w transporcie kolejowym.

Podczas Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX rozstrzygnie się konkurs The Best of Industry 4.0. Laureaci zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach: „zakład produkcyjny” oraz „technologia”. Nagrody przyzna jury, składające się z ekspertów, będących przedstawicielami najnowocześniejszych europejskich firm oraz wręczone 4 października podczas wieczornej gali. 

Uzupełnieniem całego wydarzenia będą warsztaty automatyzacji w kontroli produkcji dotyczące skanowania 3D i automatyzacji tego procesu, organizowane przez firmę Lenso.

Źródło: PTWP 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę