Już w przyszłym tygodniu Targi Górnictwa

Targi Katowice

Prawie 35 lat tradycji, niemal 400 wystawców z kilkunastu krajów i ponad 20 tys. m² powierzchni wystawienniczej w MCK i na placu przed Spodkiem - tak w skrócie przedstawiają się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2017, które w przyszłym tygodniu odbędą się na Śląsku.

Największe w Europie wydarzenie poświęcone górnictwu, organizowane przez Polską Technikę Górniczą, potrwa od 29 sierpnia do 1 września. Miasto Katowice to współgospodarz imprezy, która łączy tradycję z nowoczesnością, jest przeglądem rozwoju myśli technicznej, a zarazem możliwości ekonomicznej ekspansji. Targi w jednym miejscu skupiają kilkuset profesjonalistów z całego świata, a wśród uczestników tegorocznej edycji będą przedstawiciele europejskiej nauki i polskiego rządu - patronem honorowym jest Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski. W ramach konferencji towarzyszącej targom przedstawi on „Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce na lata 2016-2030”.

 

Głównym celem konferencji branżowej „Węgiel w okresie transformacji energetycznej”, która odbędzie się w pierwszy dzień targów, tj. 29 sierpnia, będzie wykazanie, że wytwarzanie energii w elektrowniach węglowych jest jedyną technologią w Europie, która oferuje ciągłe dostawy energii bez ryzyka geopolitycznego. Organizatorami konferencji są Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL.

- Jak co dwa lata, Targi Katowice promują innowacyjne rozwiązania, służące poprawie bezpieczeństwa, a także ochronie przyrody. M.in. prezentują tzw. Czyste Technologie Węglowe, zaprojektowane w celu poprawy skuteczności wydobycia, przeróbki, przetwarzania i utylizacji węgla, mając na uwadze minimalizację szkodliwości tych procesów dla środowiska naturalnego - mówi Marek Brzenczek, prezes zarządu Polskiej Techniki Górniczej S.A., organizatora Targów Katowice 2017.

Dużym zainteresowaniem wśród wystawców cieszy się w tym roku konkurs „Innowacyjny Produkt Katowice 2017”. Ponadto, na targach spodziewane są prezentacje maszyn dla szeroko pojętego przemysłu ciężkiego od wystawców zagranicznych, m.in. z Niemiec, Czech, Słowacji, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Grecji, Turcji, Rosji, Ukrainy i Chin.

- W ostatnim czasie rozpoczęły się inwestycje w polskim górnictwie, co dla firm branży górniczej oznacza wytężony czas pracy. Zauważalna jest zmiana wystawiennicza, coraz częstszą formą jest prezentacja multimedialna, spotkania B2B. Oczywiście są firmy, które do tej pory przywoziły i dalej będą przywozić swoje najnowsze osiągnięcia, jednakże ten trend zmienia się - dodaje prezes Marek Brzenczek.

Targi będą otwarte dla zwiedzających od godz. 10 do 17 we wtorek, środę i czwartek. W piątek, czyli ostatni dzień, zamkną się pół godziny wcześniej, o 16:30. Przedsprzedaż biletów odbywa się w systemie TicketPro, można je również nabyć w kasach biletowych przy wejściach na targi, w cenie 40 zł (bilet normalny) i 20 zł (ulgowy). Tradycyjnie, wszystkie bilety wstępu uprawniają do wzięcia udziału w Loterii Promocyjnej EXPO - do wygrania jest samochód osobowy i inne, cenne nagrody.

Po raz pierwszy wystawcy i goście targowi będą mogli pobrać bezpłatną aplikację mobilną „Targi Katowice 2017” (ze sklepów Google Play oraz AppStore). Wszystkie informacje o targach, jak i regulamin loterii, znajdują się na stronie www.ptg.info.pl.

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem medialnym targów.

Źródło: Targi Katowice

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę