Już za dwa tygodnie święto branży górniczej

Targi Katowice

Targi o ponad 30-letniej tradycji (dawny SIMMEX) organizowane są co 2 lata w Międzynarodowym Centrum Kongresowym o powierzchni 35 000 m2 oraz w obiektach największej w Polsce hali wystawienniczo – koncertowej „Spodek”.

W ostatniej edycji targów, nazwanych przez prasę branżową „europejskim szczytem górniczym”, w roku 2015, uczestniczyło ponad 400 firm z 19 krajów. Ekspozycję odwiedziło ponad 25 tys. profesjonalistów, w tym misje gospodarcze m.in. z Ukrainy, Wietnamu, Chin, Niemiec, Kolumbii, Chile i Wielkiej Brytanii. Bardzo licznie reprezentowane były kierownictwa kopalń, centrów wydobywczych oraz spółek węglowych.

 

Oferta prezentowana na targach obejmuje kompleksowe usługi dla górnictwa. Targom towarzyszą międzynarodowe konferencje i sympozja, w których uczestniczą przedstawiciele Komisji Europejskiej, polskiego rządu, Międzynarodowej Agencji Energii, Światowego Kongresu Górniczego i europejskiej nauki.

Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa – jako reprezentant firm górniczych i okołogórniczych – od początku istnienia Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego ,,KATOWICE” włącza się w ich promowanie. Aktywnie uczestniczy też w wydarzeniach towarzyszących, a niektóre z nich inspiruje i organizuje. Tak też będzie i w tym roku. Izba przygotowała kolejną możliwość do wymiany idei i poglądów. Będzie nią konferencja pt. ,,WĘGIEL W OKRESIE TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ”, która odbędzie się w pierwszym dniu targów, tj. 29 sierpnia br., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Współorganizatorem konferencji jest Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL.

Konferencja, organizowana we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL, będzie ważnym elementem w dyskusji na temat roli jaką węgiel odgrywa i może odgrywać w przyszłości w bilansowaniu i stabilizowaniu systemów energetycznych. Głównym celem konferencji będzie wykazanie, że wytwarzanie energii w elektrowniach węglowych jest jedyną technologią w Europie, która oferuje ciągłe dostawy energii bez ryzyka geopolitycznego.

Najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2017” odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 01 września 2017 roku. Współgospodarzem tegorocznej edycji targów jest miasto Katowice.

MM Magazyn Przemysłowy jest partnerem medialnym tych targów.

Źródło: Targi Katowice

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę