Już za tydzień 5. Targi KOMPOZYT-EXPO® w Krakowie

Reklama
Reklama

Rekordowa liczba wystawców z Polski
i zagranicy, bogaty katalog branżowych nowości, strefa prezentacji technicznych, niezwykły konkurs „Wiatr w żaglach OPTIMISTów” oraz nowa lokalizacja, czyli Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. Zaledwie tydzień dzieli nas od jednego z najważniejszych spotkań branży kompozytów w Polsce – 5. edycji Targów Kompozytów, Technologii
i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® (20-21 listopada 2014 r.).

Światowe trendy kompozytowe

Krakowskie Targi KOMPOZYT-EXPO® są jednym z ważniejszych wydarzeń branży kompozytów w Europie Środkowo-Wschodniej. Zainteresowanie uczestnictwem jest ogromne – w tym roku swoją ofertę zaprezentuje rekordowa liczba 200 firm z całego świata. Rekordowo wygląda też reprezentacja wystawców zagranicznych, którzy wynajęli aż o 20% więcej powierzchni niż w roku ubiegłym. Co ciekawe, aż 41 firm to przedsiębiorcy z Niemiec. Oprócz nich ofertę przedstawią także m.in. wystawcy z Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Luksemburga, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii czy Włoch. To niespotykana szansa na nawiązanie międzynarodowych kontaktów biznesowych.

Wśród wielu nowości, z którymi będą mogli zapoznać się zwiedzający wymienić należy na pewno pierwszy na świecie – stworzony metodą haftu – tensometr, najcieńsze na rynku jednokierunkowe prepregi oraz kompozyty o znacznie ulepszonych właściwościach mechanicznych (z możliwością swobodnego pozycjonowania mikrowłókien) czy najnowocześniejszą na świecie linię do produkcji mat szklanych proszkowych i emulsyjnych. Najlepsze prezentowane produkty powalczą tradycyjnie o Nagrody Targów KOMPOZYT-EXPO®.

 

Reklama

Interesy i wiedza

Każdego roku w Krakowie kontaktom biznesowym towarzyszy wymiana informacji, doświadczeń i wiedzy. Eksperci z Polski i zagranicy stworzyli w Strefie Prezentacji Technicznych bogaty program, który obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak: zastosowanie w przemyśle rur z włókien węglowych wytwarzanych
w technologii prepreg Winding; regeneracja i naprawa laminatów pokrytych żelkotem; wyzwania w rozwoju klejów konstrukcyjnych dla kompozytów; czy temat wpływu niskiego i wysokiego modułu sprężystości na klejenie struktur kompozytowych a także zastosowanie nowoczesnej żywicy epoksydowej A.S.SET
w seryjnym procesie wytwarzania kompozytów.

Wiele interesujących spotkań odbędzie się w salach seminaryjnych, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej na temat dwumiejscowego motoszybowca z napędem elektrycznym AOS-71, czyli pierwszego tego typu statku powietrznego zbudowanego w Polsce, będącego jednym z nielicznych na świecie. Ponadto odbędzie się m.in. wykład nt. transformacji żeliwa wysokoaluminiowego w żaroodporny oraz odporny na ścieranie kompozyt in situ typu FeAl-TiC.

 

Reklama

Pasjonująca rywalizacja

Tegoroczna edycja Targów KOMPOZYT-EXPO® to także niezwykłe wydarzenia towarzyszące, m.in. odbywający się od sierpnia konkurs „Wiatr w żaglach OPTIMIST-ów”, w którym młodzi żeglarze z całej Polski rywalizują o łódź klasy OPTIMIST IODA’95. W konkursie pod patronatem Polskiego Związku Żeglarstwa będzie ocenianych 11 filmów, relacjonujących życie klubów żeglarskich. Patronat honorowy nad rywalizacją pełni kpt. Marta Sziłajtis-Obiegło. Organizatorami konkursu i fundatorami nagrody głównej są firmy:
Targi w Krakowie sp. z o.o. (organizator Targów KOMPOZYT-EXPO®), ALLCOMP Polska sp. z o.o.,
C-L sp. z o.o., MASTERMODEL, PHOENIX EQUIPMENT, UNIWERSAL sp. z o.o. (wystawcy tegorocznej edycji Targów KOMPOZYT-EXPO®).

Ponadto w hali EXPO Kraków zostaną zorganizowane dwie wystawy: Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie raz zainicjowana przez Targi w Krakowie, czyli Kompozyt Art. Gallery. Obie prezentują wykorzystanie materiałów kompozytowych w życiu codziennym. Zwiedzający będą mogli podziwiać m.in. bolidy
i samochody wyścigowe zaprojektowane przez studentów polskich uczelni technicznych, dno kajaka, czoło lokomotywy, fotel do gabinetu psychoterapii, lampę czy zestaw piknikowy.

 

Więcej informacji na stronie www.kompozyty.krakow.pl

Rejestracja online: www.kompozyty.krakow.pl/rejestracja

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama