Katowicka SSE najlepsza w Europie i druga na świecie

Paiz
Reklama
Reklama

 

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz kolejny została doceniona w prestiżowym rankingu fDi Magazine. W plebiscycie „Global Free Zones of the Year” zajęła pierwsze w Europie i drugie na świecie miejsce wśród SSE.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została też najlepszą SSE w Europie Środkowo-Wschodniej, drugą najlepszą strefą europejską dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz drugą najlepszą strefą europejską dla firm dużych. Dodatkowo Katowicka SSE otrzymała wyróżnienia za szkolenia i kwalifikacje oraz poprawę infrastruktury.

W rankingu Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została doceniona m.in. za dobre zarządzanie, wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, a także za skuteczność w pozyskiwaniu inwestorów. Szczególną uwagę zwrócono na program szkolenia dualnego K2, który pozwala pracodawcom pozyskać wykwalifikowanych pracowników i przyczyni się do rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionie. Doceniono też rozwój Katowickiej SSE i jej rozszerzenie o dodatkowe 280 ha uzbrojonego terenu.

To nie pierwsze wyróżnienie przyznane Katowickiej Strefie. W 2013 r., w rankingu „Global Free Zones of the Year 2013” SSE zajęła 2. miejsce w Europie i 11. na świecie. W 2014 r. z kolei fDi Intelligence wyróżnił Katowicką Strefę jako idealne miejsce dla inwestycji firm z branży motoryzacyjnej.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama