Kolejny miesiąc z deflacją

Reklama
Reklama

W pierwszym miesiącu bieżącego roku, w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, ceny spadły o 1,3 procent. Tym samym deflacja, która trwa już siódmy miesiąc, pobiła swój kolejny rekord. 

Miesiąc wcześniej, w grudniu 2014 r. ceny spadły o 1 proc.

Reklama

Deflacja opiera się głównie na przecenie paliw, odzieży i obuwia. W ciągu miesiąca najbardziej podrożała żywność, napoje bezalkoholowe oraz wyroby tytoniowe. Drożeją też koszty mieszkania i energia.

W lutym 2015 r. ceny powinny pozostać na poziomie notowanym w styczniu. Oczekujemy stabilizacji cen w transporcie, a także dalszego wzrostu cen żywności oraz niewielkiego spadku cen odzieży i obuwia. Wolniej rosnąć powinny także opłaty za użytkowanie mieszkania. Roczny wskaźnik inflacji w lutym powinien wynieść -1,3 proc., a więc pozostać na poziomie notowanym w styczniu 2015 r. – czytamy w komentarzu Ministerstwa Gospodarki. 

Reklama

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama