Kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, ochrony i przywracania danych

Reklama
Reklama

Firma SonicWALL zaprezentowała SonicWALL® Continuous Data Protection (CDP) - kompletny, dyskowy system tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. Rozwiązanie, pomagające chronić dane, aplikacje i systemy, przeznaczone jest dla małych i średnich firm.

W przeszłości wystarczające było sporządzanie kopii zapasowych w nocy. Jednakże dziś przedsiębiorstwa poszukują bardziej elastycznych rozwiązań. System CDP oferuje opcje przywracania sprawności po awarii oraz automatyczne i transparentne tworzenie kopii zapasowych, stawiając przy tym bardzo niskie wymagania dotyczące instalacji i zarządzania. Rozwiązanie zapewnia dostępność plików - nawet w kilkunastu historycznych wersjach. Dzięki temu wszystkie serwery i ich aplikacje, w tym bazy danych Exchange, SQL i Active Directory - są chronione przy pomocy zapasowych kopii, które można wykorzystać w razie awarii.

Reklama

CDP w porównaniu do taśmy
W 33 do 40 procent przypadków przyczyną utraty danych jest błąd człowieka. Firmy szybko odkrywają, że taśmowe rozwiązania służące do przywracania danych nie sprawdzają się już we współczesnym, błyskawicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. W miarę postępu technologii i starzenia się systemów taśmowych, przedsiębiorstwa zaczynają poszukiwać rozwiązań gwarantujących błyskawicznie przywracanie danych, najlepszą elastyczność i prostsze zarządzanie przy wyższej niezawodności. SonicWALL CDP oferuje pojemność do 9 TB przy typowym współczynniku kompresji, gigabitowy interfejs ethernetowy, macierz RAID 5 oraz konstrukcję z podzespołów, które dają się wymienić na miejscu u klienta. Sprawia to, że jest ono dobrze zoptymalizowane pod kątem współczesnych wymogów wydajności i niezawodności.

Najważniejsze cechy rozwiązania SonicWALL Continuous Data Protection:
· Automatyczne, transparentne tworzenie kopii zapasowych: mechanizmy wymuszania zasad i automatycznego tworzenia kopii upraszczają zarządzanie, eliminując potrzebę wydzielania specjalnych przedziałów czasowych na tworzenie kopii
· Niemal bezobsługowa administracja: redukuje koszty stałe zarządzania kopiami zapasowymi
· Samodzielne przywracanie danych przez użytkowników: pozwala na szybki dostęp do chronionych plików, umożliwiając ich łatwe przywrócenie na żądanie, na zasadzie „wskaż i kliknij". Użytkownicy nie muszą czekać na interwencję informatyków lub odtworzenie utraconych plików, dzięki czemu szybciej odzyskują wysoką wydajność pracy.
· Elastyczne sposoby przywracania sprawności po awarii: dostępne są opcje sporządzania kopii zapasowej na miejscu bądź w innym ośrodku, lokalnej archiwizacji bądź tworzenia kopii całych systemów. Umożliwia to szybkie przywracanie danych, aplikacji bądź całych stacji roboczych i serwerów. W ten sposób spełnione są oczekiwania firm dotyczące ciągłości biznesowej, a wpływ ewentualnych zakłóceń na działalność jest minimalizowany.
· Ochrona laptopów, komputerów stacjonarnych i serwerów: zdecydowanie ogranicza utratę zasobów firmy, zabezpieczając zarówno same dane, jak i bazy (serwery SQL, Exchange i Active Directory) w miarę ich tworzenia i zmian. Odbywa się w to w czasie rzeczywistym, transparentnie i w sposób nie wprowadzających zakłóceń, co pozwala zachować wydajność użytkowników oraz dostępność serwerów.

Rozwiązanie CDP firmy SonicWALL jest już dostępne w sprzedaży. W skład tej linii wchodzą modele CDP 110, 210, 5040 i 6080 o pojemnościach od 400GB do 9 TB składowanych danych.

Reklama

www.sonicwall.com

 

 

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama