Kompozyty szklane w produkcji seryjnej – wystawa i forum podczas targów Intec i Zuliefermesse

Targi Lipskie
Reklama
Reklama

Podczas najbliższych edycji targów Intec i Zuliefermesse, które odbędą się w 2015 roku organizatorzy oferują wszystkim zainteresowanym możliwość wzięcia udziału w wystawie specjalnej „Kompozyty szklane w produkcji seryjnej”. Wystawie towarzyszyć będzie specjalistyczne forum dyskusyjne. W trakcie wystawy przedstawione zostaną najnowsze technologie wytwarzania kompozytów szklanych, przykłady wykorzystania w przemyśle oraz procesy obróbki. Zaprezentowane zostaną także prototypy oraz gotowe produkty. Podczas forum dyskusyjnego omawiane będą zagadnienia związane z produkcją i wykorzystaniem kompozytów szklanych. 

Wprowadzenie kompozytów szklanych do produkcji seryjnej wiąże się z wieloma wyzwaniami. Właściwych rozwiązań poszukują zarówno producenci części, maszyn i obrabiarek, jak i jednostki badawczo-naukowe. Wystawa i forum dyskusyjne mają za cel stworzenie platformy wymiany międzynarodowych doświadczeń i wypracowania nowych rozwiązań. Podczas wystawy uwaga skupiona będzie przede wszystkim na tematyce dotyczącej technologii obróbki budowy pojazdów, w tym pojazdów szynowych, a także na tematyce związanej z budową maszyn i urządzeń, z lotnictwem, z kosmonautyką, jak i z techniką energetyczną oraz z budownictwem.
Przedstawiane podczas specjalistycznego forum dyskusyjnego krótkie referaty będą dotyczyły bezpośrednio prezentowanych produktów lub prototypów. Będą informowały o obecnym etapie prowadzonych badań związanych z danym zagadnieniem, a także skonfrontują się z różnych perspektyw z najnowszymi etapami rozwoju związanymi z produkcją, wykorzystaniem oraz obróbką kompozytów szklanych.

Reklama

Zakres tematyczny odczytów prezentowanych podczas wystawy specjalnej:

  • Fuzja technologiczna
  • Wirtualne procesy projektowania elementów budowlanych
  • Technika mieszana
  • Integracja elektroniczna/Smart Structures
  • Gwarancja jakości / Badania / Charakterystyka

Wystawa specjalna „Kompozyty szklane w produkcji seryjnej” będzie miała miejsce podczas 13-stej edycji Międzynarodowych Targów Poddostawców Zuliefermesse oraz 15-stej edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec, które odbędą się w terminie od 24 do 27 lutego 2015 roku.

Reklama

Targi Zuliefermesse są wiodącą w Europie imprezą wystawienniczą dla branży metalowej i przedsiębiorstw poddostawczych dla przemysłu i motoryzacji. Do grona wystawców należą producenci części, komponentów i modułów m.in. dla motoryzacji, sektora budowy maszyn, urządzeń i narzędzi, elektroniki, elektrotechniki, medycyny, przemysłu optycznego, lotniczego i tworzyw sztucznych oraz maszyn rolniczych, pojazdów szynowych i instalacji energetycznych.
Odbywające się w tym samym terminie Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec będą w 2015 roku najważniejszą imprezą targową dla przemysłu obróbki metali, branży budowy maszyn specjalnych i obrabiarek oraz automatyzacji produkcji. Wśród wystawców obecni są wiodący międzynarodowi producenci narzędzi, urządzeń oraz technologii i usług w zakresie innowacyjnych technik produkcyjnych i obrabiarek.

Wspólny termin targów Intec oraz Zuliefermesse stwarza wiele istotnych efektów synergii. Ponad 1.350 wystawców z 29 krajów oraz 21.400 odwiedzających z branży to wielki potencjał nawiązania nowych międzynarodowych kontaktów kooperacyjnych i skutecznej promocji na międzynarodowym rynku.

Reklama

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama