Kontrakt GE i PGE na modernizację Elektrowni Turów

PGE
Reklama
Reklama

GE Power Services poinformowało o podpisaniu kontraktu o wartości około 40 milionów euro przewidującego modernizację generatora i turbiny parowej w Elektrowni Turów należącej do PGE GiEK.

W wyniku modernizacji ilość produkowanej energii elektrycznej wzrośnie o 45 megawatów. Taka ilość pozwoli zasilić około 130 000 gospodarstw domowych. Kontrakt zawarty przez PGE GiEK S.A. i GE przewiduje zmodernizowanie trzech generatorów 50WT20H-100 i trzech turbin parowych 13CK230. Wydłuży to okres eksploatacji sprzętu o co najmniej 150 000 godzin, czyli około 20 lat. Jednocześnie zwiększona zostanie dyspozycyjność turbozespołów: do 97% w pierwszym roku eksploatacji i ponad 98% w roku kolejnym. W wyniku modernizacji ilość produkowanej energii elektrycznej wzrośnie o 45 MW, a sprawności elektrowni podniesiona zostanie o około 1,4%.

Reklama

Modernizacją wirników generatora oraz wyprodukowaniem nowych prętów zajmie się fabryka generatorów GE we Wrocławiu. Modernizacja turbiny parowej powierzona została fabryce turbin GE w Elblągu i obejmować będzie dostarczenie trzech nowych części dla istniejącej turbiny: wysokoprężnej, średnioprężnej i niskoprężnej. Realizacja projektu modernizacyjnego ma rozpocząć się w kwietniu 2017 r. wraz z zamknięciem pierwszej jednostki, a oddanie do użytku ostatniej jednostki zaplanowano na styczeń 2020 r.

Reklama

Źródło: GE

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama