Krzysztof Skóra nowym prezesem KGHM

KGHM
Reklama
Reklama

KGHM poinformowało, że rada nadzorcza odwołała prezesa Herberta Wirtha, wiceprezesa zarządu Jarosława Romanowskiego, wiceprezesa zarządu Marcina Chmielewskiego oraz wiceprezesa zarządu Jacka Kardelę.

Były już prezes KGHM podał z kolei, że zastąpić go ma Krzysztof Skóra, który już raz szefował miedziowym gigantem w latach 2006-2008. Został jednak z tej fukcji odwołany po wygranych wyborach przez Platformę Obywatelską.

Reklama

Krzysztof Skóra należy do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz zasiada w sejmiku województwa dolnośląskiego. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu.

Oprócz Skóry do zarządu KGHM zostały powołane także inne osoby - Mirosław Stanisław Biliński na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. rozwoju, a także Jacek Rawecki na wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych.

Reklama

Źródło: Money.pl, TVN24 BiŚ

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama