Linia EV/CAB od Seco/Warwick dla potentata z branży automotive

Linia EV/CAB Seco/Warwick dla potentata z branży automotive Seco/Warwick

Seco/Warwick, niekwestionowany lider technologii CAB, dostarczy – międzynarodowemu potentatowi z branży motoryzacyjnej – najczęściej wybieraną przez sektor automotive, linię EV/CAB. EV/CAB to linia przeznaczona do lutowania dużych chłodnic akumulatorów do samochodów elektrycznych.

To sprawdzone rozwiązanie będzie pracować w nowo powstającej fabryce w Meksyku. To piąta linia CAB marki Seco/Warwick dla tego producenta, dedykowana wymiennikom ciepła. Szacuje się, że do 2025 r. rynek pojazdów elektrycznych będzie wart ok. 84 mld dolarów. Seco/Warwick stworzyło linię EV/CAB, która jest odpowiedzią na szczególne potrzeby rynku motoryzacyjnego i segmentu elektromobilności.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Piec został zaprojektowany specjalnie do produkcji ponadgabarytowych chłodnic akumulatorowych. W tym wypadku kluczem do udanej produkcji jest doskonała równomierność rozkładu temperatury na taśmie o szerokości 1900 mm, a także projekt kurtyny i komór chłodniczych. Linia obejmuje: piec lutowania radiacyjnego, piec konwekcyjnego podgrzewania wstępnego, komory chłodzenia z wykorzystaniem płaszcza powietrznego, komory chłodzenia końcowego oraz innowacyjny system sterowania. Seco/Warwick wykona pełną konfigurację urządzenia, a także uruchomi linię na miejscu.

Klient cztery lata temu zamówił do swoich chińskich zakładów pierwszą linię CAB, a następnie dokupił trzy kolejne, bliźniacze linie do lutowania w atmosferze ochronnej. Obecne zamówienie, do meksykańskiej fabryki, jest więc już piątym urządzeniem od Seco/Warwick, która trafi do tego holdingu. Wszystkie urządzenia to duże piece CAB, które są wykorzystywane w procesie produkcji ponadgabarytowych chłodnic baterii.

– Dziś to Azja jest naszym głównym odbiorcą technologii CAB i rozwiązań dla elektromobilności. Klient, o którym mówimy, jest jednym z czołowych partnerów Seco/Warwick. Jest to pierwsze zamówienie tego klienta poza rynek azjatycki. Nowa fabryka w Meksyku będzie więc mogła pochwalić się najwyższej jakości parkiem maszynowym. Cieszymy się, że Seco/Warwick będzie w tym miało swój udział. Tak jak i cieszy fakt, że klienci powracają do nas, a kiedy otwierają nowe oddziały, to jesteśmy dla nich dostawcą pierwszego wyboru. To wyraz zaufania oraz potwierdzenia wysokiej jakość produktu i serwisu – mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie Seco/Warwick.

Na całym świecie w związku z rosnącą produkcją pojazdów elektrycznych zwiększa się zapotrzebowanie na chłodnice akumulatorów.

Seco/Warwick, będący liderem w dziedzinie produkcji linii CAB, doskonale współpracuje z branżą motoryzacyjną dostarczając rozwiązania, które pomagają rozwijać technologię produkcji pojazdów elektrycznych. W ten sposób, pośrednio, wpisuje się w trend i obowiązek, jakim jest dbałość o ograniczenie emisji spalin i środowisko naturalne.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę