Seco/Warwick z piecem do metalurgii próżniowej dla lotnictwa

Seco/Warwick z piecem do metalurgii próżniowej dla lotnictwa Seco/Warwick

Będzie to dwukomorowy piec do topienia i odlewania próżniowego z pionowym podajnikiem wsadu, przeznaczony do produkcji wysokiej jakości odlewów równoosiowych. To już szóste zamówienie od tego klienta w Grupie Seco/Warwick.

Urządzenie wyposażono w dodatkowe funkcje: przesuw tygla oraz grzejnik formy. Zadaniem grzejnika, którego moc wynosi 150kW jest dogrzanie formy w piecu przed zalaniem. Moc topienia również wynosi 150kW. Przemysłowy piec do topienia i odlewania próżniowego o wsadzie 25 kg, będzie posiadał zawór rozdzielający komorę topienia od komory formy oraz zasuwę separującą pionowy podajnik wsadu od komory topienia. Taka konfiguracja umożliwia kolejne prowadzenie procesów po sobie bez konieczności zapowietrzania komory topienia. Piec będzie przystosowany do stosowania zarówno tygli wielorazowych (multiple use crucible) jak i tygli jednorazowych (on shot liner).

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Dynamiczny rozwój

– Nasz azjatycki oddział bardzo dynamicznie się rozwija. Dysponujemy zakładem produkcyjnym w Chinach, który pozwala szybciej dostarczać urządzenia do naszych partnerów w regionie. Jesteśmy także w stanie znacząco obniżyć koszty produkcji urządzeń i stać konkurencyjnym dostawcą – mówi Sławomir Woźniak, Prezes Zarządu Grupy Seco/Warwick.

– Cieszy, gdy partner współpracuje z nami kolejny – bo szósty – raz. To pokazuje, że dla tak istotnego gracza (rynku lotniczego) jesteśmy firmą pierwszego wyboru w zakresie pieców do obróbki cieplnej metali i metalurgii próżniowej. To zaufanie zbudowaliśmy jakością naszych urządzeń, terminowością dostaw, ale także dzięki doskonałej i lokalnej obsłudze posprzedażowej – dodaje Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick China.

Nie jest to standardowy piec VIM EQ, jego unikatowość polega na tym, że jest on dodatkowo wyposażony w grzejnik formy, dzięki któremu można dogrzać formę do wymaganej temperatury w piecu odlewniczym, bezpośrednio przed jej zalaniem. Natomiast wyposażenie pieca w mechanizm przesuwu tygla pozwala na precyzyjne odlewanie do zróżnicowanych form z tygli o różnych wymiarach. Seco/Warwick Chiny ma kompetencje, by w przyszłości dostarczać więcej tego typu rozwiązań. Jest to idealne rozwiązanie dla branży lotniczej, ponieważ pomaga wyeliminować problem związany z jakością części odlewniczych.

Urządzenia do metalurgii próżniowej Grupy Seco/Warwick są innowacyjne i niezawodne. Charakteryzują się wysoką wydajnością, a dzięki automatyzacji procesów, powtarzalnością. Wyróżniają je nowoczesne systemy kontrolne oraz precyzyjne systemy podawania wsadu. W piecach metalurgicznych można przetwarzać tytan i jego stopy, tantal, wolfram, niob, cyrkon, krzem, nikiel czy stopy kobaltu.

Seco/Warwick bezkonkurencyjny w Chinach

W ubiegłych latach spółki należące do Grupy Seco/Warwick dostarczyły dziesiątki rozwiązań z zakresu metalurgii próżniowej dla partnerów na całym świecie, w tym w Ameryce Północnej, Europie, Azji czy na Bliskim Wschodzie.

Rynek azjatycki odpowiada za prawie 30% rocznej sprzedaży Grupy Seco/Warwick, a prawie połowa przypada na podmioty przemysłu lotniczego. To nie tylko klienci z Chin, ale także z Korei Południowej czy Japonii. Rynek japoński kojarzony powszechnie z precyzją, wysoką jakością oraz niezawodnością, ma bardzo wysokie oczekiwania wobec partnerów i dostawców. Zamówienia z Azji obejmują pełną gamę pieców do metalurgii próżniowej, w tym piece: PAM, EB, VIM i VAR.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę