Grupa Seco/Warwick podsumowała pierwsze półrocze 2022 r.

Grupa Seco/Warwick podsumowała pierwsze półrocze 2022 r. Seco/Warwick

Rok 2022 dla światowej geopolityki i gospodarki rozpoczął się dramatycznie. Wojna w Ukrainie wpłynęła nie tylko na ekonomiczne funkcjonowanie przedsiębiorstw, ale także na całe społeczności pracowników. W tych trudnych warunkach Grupa Seco/Warwick nie tylko podtrzymała pozytywne trendy rozwoju z roku ubiegłego, ale i rozszerza produkcję na lokalnych rynkach.

Pierwsze półrocze 2022 r. to czas niezwykłych zawirowań społeczno-gospodarczych, lecz mimo to Grupa osiąga bardzo dobre wyniki finansowe i kontynuuje wzrostowy trend z ubiegłego roku. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Szczególnie dynamicznie rozwija się nasza chińska spółka, która po raz kolejny notuje rekordową sprzedaż, szczególnie w segmencie sprzedaży linii do produkcji chłodnic baterii samochodowych. Amerykańskie Seco/Vacuum zdobyło szereg nowych kontraktów, a Grupa Seco/Warwick coraz częściej staje się pierwszym wyborem klientów z branży samochodowej, lotniczej i energetycznej. Warto pamiętać, że to wszystko wydarzyło się w warunkach wysokiej inflacji, zaburzenia łańcucha dostaw, gwałtownego wzrostu stóp procentowych oraz zawieszenia handlu z Rosją. Dzięki mądrym, odpowiedzialnym decyzjom biznesowym pozostajemy w kręgu liderów – powiedział Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.

Chińska ekspansja pod znakiem elektromobliności

Seco/Warwick jako oddział, działa na chińskim rynku od 2010 r. Rozpoczął swą działalność właśnie od urządzeń do lutowania aluminium w atmosferze kontrolowanej. W ciągu 12 lat działalności na tym rynku Seco/Warwick sprzedał blisko 100 linii CAB wykorzystywanych m.in. do produkcji wymienników ciepła różnego rodzaju. Spółka cieszy się w Chinach doskonałą reputacją.

W tym roku rozpoczęła się w chińskiej fabryce Seco/Warwick produkcja pieców próżniowych, a dzięki wynajęciu kolejnej, bliźniaczej hali montażowej podwojona została powierzchnia produkcyjna, co znacząco poprawiło wydajność i skróciło czas dostawy rozwiązań. W pierwszej połowie 2022 r. zamówienia na urządzenia Seco/Warwick złożyło szereg przedsiębiorstw na tym rynku, m.in specjalizujący się w produkcji wymienników ciepła globalny producent Jiangsu RIDEA.

– Jesteśmy jednym z czołowych producentów linii przeznaczonych do lutowania wymienników ciepła. To dzięki naszym piecom powstają chłodnice samochodów osobowych, dostawczych, maszyn rolniczych czy agregatów prądotwórczych. Jeśli chodzi o branżę automotive, to chłodnice produkowane w naszych urządzeniach zasilają wszystkie czołowe koncerny motoryzacyjne. O niesłabnącej popularności technologii mówi też fakt, iż produkt dla tego segmentu doczekał się własnej marki – EV/CAB, pod którą sygnujemy rozwiązania dedykowane pojazdom elektrycznym – precyzuje Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie Seco/Warwick.

– Nasze specjalistyczne linie do lutowania w technologii CAB (Lutowanie w Atmosferze Ochronnej) pracują także dla przemysłu HVAC – klimatyzacji i chłodnictwa, pozwalają znacząco zredukować emisję CO2 oraz koszty wynikające z ocieplenia klimatu i ochrony środowiska, a to obecnie ogromna przewaga, która pozwala realnie obniżać koszty producentów – dodaje Skarbiński.

Na całym świecie w związku z rosnącą produkcją pojazdów elektrycznych zwiększa się zapotrzebowanie na chłodnice akumulatorów. Seco/Warwick, będący liderem w dziedzinie produkcji linii CAB, doskonale współpracuje z branżą motoryzacyjną, dostarczając rozwiązania, które pomagają rozwijać technologię produkcji pojazdów elektrycznych. W ten sposób, w sposób pośredni, wpisuje się w trend i obowiązek, jakim jest dbałość o ograniczenie emisji spalin i środowisko naturalne.

Globalne rynki, globalne sukcesy

Warto podkreślić, że to półrocze było dobre dla wszystkich spółek należących do Grupy Seco/Warwick.

Jeszcze w tym roku Seco/Warwick dostarczy piec próżniowy Vector do Atlas Autos Ltd (An Atlas Group Company), największego producenta części motocyklowych w Pakistanie. Urządzenie będzie przeznaczone do procesów hartowania i odpuszczania, a jego konstrukcja pozwoli hartować w gazie elementy i matryce do części wykorzystywane w produkcji motoryzacyjnej.

W Europie Seco/Warwick dostarczył m.in. agregat rolkowy do sferoidyzacji pierścieni dla przemysłu łożyskowego. Urządzenie będzie pracować w europejskich zakładach światowego producenta łożysk – NSK. To już druga dostawa tego samego urządzenia. Pierwsza linia z agregatem rolkowym od Seco/Warwick pracuje w polskiej fabryce od siedmiu lat. Urządzenia tego typu to technologia z amerykańskimi korzeniami. To na tym rynku Seco/Warwick rozpoczynało swoją technologiczną przygodę.

Seco/Warwick podpisało także kontrakt na dostawę urządzeń do globalnego producenta wymienników ciepła, które będą zamontowane w nowopowstającej fabryce w Meksyku.

Pierwsza połowa 2022 r. obfitowała także w unikatowe dostawy. Rafael Advanced Defense Systems, izraelski pionier w dziedzinie rozwiązań obronnych i cybernetycznych, zakupił od Seco/Warwick – dla odlewni UPC Precision Castings – próżniowy piec do odlewania tytanu. To pierwszy taki piec na rynku izraelskim.

5 urodziny dwóch spółek Grupy

W maju 2022 r. indyjska spółka córka Grupy Seco/Warwick świętowała piątą rocznicę swojego powstania. Ten czas obfitował w kilkadziesiąt zamówień na urządzenia do obróbki cieplnej metali od czołowych przedsiębiorstw na azjatyckim rynku. Do grona stałych klientów spółki należy m.in. Grupa TATA – największe i najstarsze (154 lata) hinduskie przedsiębiorstwo, które generuje obroty na poziomie 314 miliardów USD.

– W Indiach jesteśmy firmą pierwszego wyboru w zakresie urządzeń do obróbki cieplnej metali, o czym często informują nas sami klienci. To wspaniałe, że stworzyliśmy przedsiębiorstwo, które jest partnerem dla największych producentów regionu. Zdecydowana większość klientów wraca do nas i składa zamówienia na kolejne rozwiązania technologiczne. To potwierdza, że założenie dedykowanej spółki było właściwym krokiem – wspomina Manoranjan Patra, dyrektor zarządzający, Seco/Warwick India.

Grupa Seco/Warwick szczyci się klientami w 70 krajach, podczas gdy amerykański oddział – Seco/Vacuum – obsługuje 125 klientów, po zaledwie pięciu latach działalności. Rozwój to także potrzeba zatrudnienia dodatkowego personelu inżynieryjnego i produkcyjnego oraz konieczność zwiększenia zdolności produkcyjnych, stąd przeprowadzka spółki do nowej siedziby z większą o 50% powierzchnią biurową i o 300% zasobniejszą powierzchnią hal.

Branża medyczna w natarciu

Dla europejskiego koncernu medycznego, wytwarzającego aparaturę rentgenowską oraz sprzęt do radioterapii, Seco/Warwick dostarczyło w pierwszej połowie 2022 r. piec próżniowy Vector. To jednak nie jedyna dostawa, dla tej wysoce specjalistycznej branży, realizowana przez Grupę. W swoim portfolio, ten globalny producent urządzeń do obróbki cieplnej metali, ma piece, które idealnie sprawdzają się zarówno przy produkcji narzędzi chirurgicznych, jak i przy produkcji wykorzystującej np. druk 3D.

Branża medyczna wykorzystuje obróbkę cieplną w bardzo szerokim zakresie. Jeden z partnerów Seco/Warwick – jest producentem narzędzi chirurgicznych. Dla produkcji tego typu części realizuje się różne procesy hartowania, odpuszczania oraz lutowania.

Wartości, które znajdują odzwierciedlenie w nagrodach

Pierwsza połowa roku to liczne nagrody i tytuły przyznane Seco/Warwick. Należąca do Grupy amerykańska spółka Retech otrzymała nagrodę „Most Innovative Metallurgical Equipment Specialists” przyznawaną przez Acquisition International Magazine. Otrzymany tytuł łączy się z pierwszą wartością firmy – innowacyjnością.

– Nie pracujemy dla nagród. Chcemy być firmą pierwszego wyboru z uwagi na innowacyjność czy partnerskie podejście, dlatego tytuły cieszą, bo pokazują, że praca nad i zgodnie z naszymi wartościami, jest zauważona. Lokalny wkład w tworzenie historii miasta i społeczności docenili włodarze miasta, przyznając nam Statuetkę Sukiennika Świebodzińskiego z numerem 1, doceniając partnerstwo. Drugi tytuł Solidnego Pracodawcy dla najlepszych pracodawców w Polsce, to podkreślenie zapewnianego bezpieczeństwa i stabilności. Jesteśmy też zaangażowaną społecznie firmą, stąd tytuł Dobra Firma za aktywne działania społeczne, który podkreśla naszą niezawodność. CHTA – Chińskie Stowarzyszenie Obróbki Cieplnej, doceniło nasze doświadczenie, jakość i umiejętność dostosowania naszych produktów do indywidualnych potrzeb naszych klientów i przyznało nam tytuł Customer Satisfaction Brand Top 10, co jest dowodem na naszą wiarygodność – dopowiada Katarzryna Sawka, wiceprezes marketingu, Grupy Seco/Warwick

Seco/Warwick nie zamierza spoczywać na laurach. Choć pierwsza połowa roku 2022 zaowocowała ogromnymi sukcesami, przed Grupą kolejne wyzwania, które będą skupione wokół dalszego umacniania pozycji rynkowej, wprowadzania kolejnych innowacji oraz dbania o zrównoważony rozwój.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę