Lubrinnova – innowacja na rynku obróbki metali

Lubrinnova – innowacja na rynku obróbki metali Syntaco

Definicja zrównoważonego rozwoju przenika każdy aspekt naszej etyki i naszej wizji przemysłowej. Wierzymy, że potrzebna jest zmiana paradygmatu, aby zagwarantować nasz dobrobyt oraz dobrobyt naszych dzieci, i każdego dnia budzimy się z celem osiągnięcia tej zmiany. Gospodarka Oparta na Cyklu Zamkniętym to dla nas nie tylko abstrakcyjne pojęcie, lecz wynik inwestycji podejmowanych przez każdą jednostkę w Lubrinnova: sprzedaż produktu kończy się tylko wtedy, gdy następuje jego odzysk.

Nasze doświadczenie w doborze najodpowiedniejszych surowców i najbardziej funkcjonalnych dodatków pod potrzeby klienta, nasza skłonność do przewidywania przyszłości i opracowywania nowych rozwiązań dla rynku pozwoliły nam stworzyć koncepcję EKO-Designu. Doskonale współgra ona z ideą gospodarki opartej na cyklu zamkniętym, umożliwiając nam optymalizację zasobów i surowców. Ślad węglowy każdego produktu stanowi podstawę projektu redukcji emisji CO2, realizowanego poprzez projekt VER, certyfikowany przez zewnętrzną instytucję. Za tą filozofią kryje się ekonomia w postaci tokenu emitowanego przez Valore CO2 za pośrednictwem własnej platformy wykorzystującej technologię blockchain i przekształcającej Certyfikowane Kredyty CO2 w instrument finansowy (NFT).

Oto Lubrinnova – włoska firma, która uosabia innowacyjny i wizjonerski duch grupy APG, do której należy. Codziennie przekłada się to na rozwój i wdrażanie nowych produktów i rozwiązań dla przemysłu cieczy obróbczych i środków smarnych. Nasza historia rozpoczyna się w 2020 r., gdy zespół pasjonatów inżynierów i chemików postanowił wdrożyć innowacyjno-ekologiczny kierunek rozwoju przemysłu w najbliższej przyszłości. Od tego czasu przebyliśmy długą drogę, poszerzając naszą gamę produktów i usług oraz nawiązując strategiczne współprace na całym świecie, ponieważ wierzymy w moc współpracy i budowanie solidnych i trwałych relacji z naszymi partnerami i klientami. Nasz zespół ekspertów, który obejmuje inżynierów, chemików i techników wsparcia, nieustannie pracuje nad opracowywaniem rozwiązań, które nie tylko spełniają, ale przekraczają oczekiwania naszych klientów, zarówno pod kontem jakości, ale też ekologii. 

Zion HD reprezentuje nową kategorię produktów w segmencie cieczy do obróbki metali. Emulgujący? Syntetyczny? Mineralny? Zapomnij o tych różnicach. Zion HD wykracza poza te normy. Jest pierwszym najbardziej czystym wodorozcieńczalnym płynem do obróbki metali. Zion HD został opracowany z cząsteczek pochodzenia roślinnego z myślą o wydajności, bezpieczeństwie operatora i poszanowaniu środowiska.

Zion HD to zaawansowana technologicznie ciecz przeznaczona do różnych operacji cięcia – od precyzyjnego szlifowania po toczenie. Wspomaga czyszczenie maszyny i chłodzenie obrabianego przedmiotu, zapewniając niezwykle precyzyjne wykończenie powierzchni i wyjątkowy wygląd. Zion HD zmniejsza zużycie, wydłuża żywotność narzędzi, wspomaga odpylanie i usuwanie wiórów. 

Gama produktów Lubrinnova obejmuje także serię olejów obróbczych Altergrinding E. Są to oleje opracowane z wyselekcjonowanych estrów syntetycznych wraz ze specyficznymi dodatkami stosowanymi w przemyśle spożywczym. Wszystkie nasze produkty są wolne od oleju mineralnego, chloru, aktywnej siarki, fosforu i metali ciężkich.

Oleje obróbcze Altergrinding zostały opracowane do stosowania w operacjach ostrzenia narzędzi z twardego metalu oraz stali szybkotnących i super szybkotnących.
Zaawansowana formuła pozwala również na stosowanie w operacjach szlifowania materiałów żelaznych i stali nierdzewnych.

Lubrinnova – innowacja na rynku obróbki metali zdjęcie w treści artykułuSYNTACO
tel.: 722 006 085
e-mail: przemysl@syntaco.pl, tomasz.stache@syntaco.pl
www.syntaco.pl

Artykuł sponsorowany SYNTACO