Maty olejowe zapewniają bezpieczną pracę i chronią środowisko

Mewa

To jest bardzo proste: zabrudzone olejami elementy konstrukcyjne wystarczy wygodnie i bezpiecznie umieścić na macie olejowej Multitex firmy Mewa i potem można całkowicie skoncentrować się na naprawie danego urządzenia. To czyste, a także zrównoważone rozwiązanie, bowiem wysoce chłonne maty olejowe oferowane są przez firmę Mewa jako produkty wielokrotnego użytku: Mewa dostarcza maty użytkownikowi, odbiera brudne maty i pierze je.

Dlaczego tak dużo zakładów używa jeszcze dużych i niewygodnych pojemników zbierających olej, podczas gdy można do tego z powodzeniem wykorzystać wszechstronne w użyciu tekstylne maty olejowe, które są o wiele bardziej praktyczne w użyciu? Być może użytkownicy nie mają zaufania do chłonności mat olejowych.

Tekstylna mata olejowa zabezpiecza stanowisko robocze (zdjęcie: Mewa)

Piotr Borowczyk, prezes zarządu MEWA Textil-Service Sp. z o.o.,  nie zgadza się z takim nastawieniem: „Nasza mata Multitex posiada w środku specjalną włókninę, która – zależnie od wielkości – może wchłonąć do 3 litrów cieczy. Szczególną cechą maty jest to, że jej powierzchnia pozostaje jednocześnie prawie sucha, bowiem ciecz jest błyskawicznie odprowadzana z tkaniny zewnętrznej do wnętrza maty i gromadzona jest w rdzeniu chłonnym.“

Dzięki wymiarom 58 x 88 cm mata olejowa firmy Mewa jest lekka i łatwa w użyciu. Można ją przechowywać w sposób, pozwalający zaoszczędzić wiele miejsca i można ją łatwo wsunąć pod spód urządzenia lub maszyny podczas prac naprawczych, a także elastycznie dopasować do wszelkich zakamarków i szczelin. Mata chroni instalacje produkcyjne, komponenty oraz podłogi przed zabrudzeniami i niebezpiecznymi cieczami, zapewnia bezpieczeństwo i czystość na stanowisku pracy. Dzięki macie Multitex zabrudzone smarami, śliskie posadzki to już przeszłość. Większe powierzchnie można zabezpieczyć, układając kilka mat obok siebie.

Mata olejowa Multitex może wchłonąć do 3 litrów cieczy (zdjęcie: Mewa)

A co zrobić z matą, kiedy już całkowicie nasiąknie cieczą? Mewa zapewnia bezpieczny, hermetycznie zamykany pojemnik (SaCon). Jest on dostarczany jako stały element systemu udostępniania mat olejowych wielokrotnego użytku i służy do ich bezpiecznego przechowywania oraz transportowania przez kierowcę serwisu. Taka jest zasada działania usługi firmy Mewa.

"Dostarczamy maty Multitex bezpośrednio do zakładów produkcyjnych lub warsztatów naszych klientów", wyjaśnia Piotr Borowczyk. "W uzgodnionym czasie odbieramy bezpieczny(e) pojemnik(i) z nasączonymi matami, które pierzemy w sposób przyjazny dla środowiska, rygorystycznie sprawdzamy i dostarczamy ponownie do użytkownika. To czyste i zrównoważone rozwiązanie".

Źródło: MEWA Textil-Service Sp. z o.o.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę