Mechaniczna nakrętka mocująca ESB do pras i wykrojników

Mechaniczna nakrętka mocująca ESB do pras i wykrojników ENEMAC

Sprawdzonym i ekonomicznym elementem mocującym firmy ENEMAC jest mechaniczna nakrętka mocująca ESB. Dzięki jej zastosowaniu można w prosty sposób uniknąć zakupu drogich narzędzi specjalnych. Użyta technologia gwarantuje najwyższe siły zacisku i maksymalne bezpieczeństwo pracy.

Obudowa najpierw jest przykręcana do istniejącej gwintowanej śruby. Następnie sześciokąt roboczy na górze jest obracany kluczem dynamometrycznym. Nakrętka ESB mocuje obrabiany przedmiot lub narzędzie w sposób bezpieczny i szybki

Tajemnica nakrętki zaciskowej jest ukryta wewnątrz. Przekładnia planetarna, zamontowana w stabilnych kłach, może być obsługiwana przy użyciu minimalnej siły. W ten sposób zaciska się odpowiedni element. Siłę docisku o wartości do 20 t monter może osiągnąć przy bardzo małym wysiłku ręcznym.

Trwałość tej serii przetestowano na specjalnie zaprojektowanym stanowisku badawczym przy ciągłym obciążeniu 10 000 cykli obciążeniowych.

Seria ESB jest stosowana wszędzie tam, gdzie wymagane są duże siły zacisku. Na przykład przy mocowaniu narzędzi do prasowania i wykrawania, a także do mocowania detali w obróbce skrawaniem. Nakrętki mocujące ENEMAC mogą być stosowane w każdej chwili, zarówno jako oryginalne wyposażenie od producenta, jak i jako element doposażenia.

Źródło: ENEMAC

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę