Mgr inżynier zarobi o 28 proc. więcej niż „zwykły” magister

Reklama
Reklama

 

Mediana wynagrodzeń osób z wykształceniem magisterskim inżynierskim wyniosła 5 750 zł brutto miesięcznie — wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku. To o 28 proc. więcej niż wyniosło przeciętne wynagrodzenie magistrów.

Co czwarty pracownik z tytułem zawodowym magistra inżyniera zarabiał 9 000 PLN i więcej. 25 proc. z nich zarabiało 3 800 PLN i mniej.

Reklama

We wszystkich województwach więcej zarabiali pracownicy po studiach magisterskich inżynierskich niż sami magistrowie. Najwyższe zarobki były w województwie mazowieckim. Tam mediana wynagrodzeń magistrów inżynierów wyniosła 7 588 zł brutto miesięcznie i była wyższa o 26 proc. od przeciętnego wynagrodzenia magistrów, które wyniosło 6 000 zł.

Reklama

Analizując wynagrodzenia na stanowiskach warto zwrócić uwagę na zarobki kierowników projektu. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 9226 zł brutto miesięcznie. Aby zarobić tyle, ile kierownik projektu przeciętnie zarabiał w miesiąc, laborant chemiczny musiałby przepracować ponad trzy miesiące. Co czwarty chemik z tytułem magistra inżyniera zarabiał 2 300 zł brutto i mniej.

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2014 http://wynagrodzenia.pl/obw.php

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama