Micropilot FWR30 – zdalne zarządzanie zapasami w mobilnych zbiornikach z tworzyw sztucznych

Endress+Hauser
Reklama
Reklama

Pierwsza bezprzewodowa, zasilana bateryjnie radarowa sonda poziomu jest już dostępna w sprzedaży. Zyskaj wiedzę o aktualnej lokalizacji oraz napełnieniu cieczą każdego paletopojemnika, mauzera lub kontenera magazynowego. Urządzenie pracuje w chmurze i jest w stanie wytrzymać na jednej baterii nawet 10 lat.

Przy ponad 2,2 mln zrealizowanych aplikacji i ponad 50-letnim doświadczeniu, radarowe sondy poziomu Endres+Hauser są jednym z kluczowych elementów oferty firmy. Ich wysoka trwałość i niezawodność gwarantują uniwersalność w różnorodnych warunkach, w tym m.in. w szerokim zakresie zmian ciśnienia i temperatury oraz w środowiskach chemicznie agresywnych. Nowa generacja sond Micropilot cechuje się kompaktową konstrukcją i łatwością obsługi, a także elastycznością, pozwalającą dostosować je do szerokiej gamy aplikacji. Dodatkową zaletą jest możliwość montażu na stacjonarnych i mobilnych zbiornikach z tworzyw sztucznych.

Zarządzanie i monitoring poziomu cieczy odgrywa ważną rolę w wielu branżach przemysłu. Nawozy płynne, woda w rolniczych systemach irygacyjnych, środki chemiczne lub czyszczące dla przemysłu spożywczego lub środki upłynniające do produkcji betonu to tylko kilka przykładów. Zwykle do tego celu wykorzystywane są paletopojemniki i mauzery. Aby zapewnić ciągłość produkcji i zapobiec przestojom, ciecze w nich przechowywane muszą być zawsze dostępne w wystarczających ilościach.

Endress+Hauser Micropilot FWR30 do zdalnego zarządzania zapasami w mobilnych zbiornikach

Wraz ze wzrostem liczby zbiorników pojawia się wyzwanie skutecznego kontrolowania ich lokalizacji i poziomu napełnienia. Fakt, że często znajdują się one w odległych miejscach i są rozproszone geograficznie, nie ułatwia tego zadania. W ponad 80% wszystkich zakładów pomiar poziomu odbywa się ręcznie. Ten rodzaj monitoringu jest czasochłonny i kosztowny. Bardzo często dochodzi do tego, że braki w zapasach odkrywane są dopiero w momencie, gdy zbiornik jest już pusty, a proces produkcyjny zostaje wstrzymany. Nawet zwiększenie zapasów w większości przypadków nie stanowi dobrej alternatywy, ze względu na koszty magazynowania. Potrzebne jest więc lepsze rozwiązanie.

Optymalne zarządzanie zawartością zbiorników magazynowych
Aby sprostać tym wyzwaniom, Endress+Hauser opracował innowacyjną sondę poziomu, komunikującą się z chmurą. To rozwiązanie znacznie upraszcza zarządzanie zapasami w aplikacjach stacjonarnych i mobilnych. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych urządzeń, pomiar opiera się na czasie przelotu mikrofali o wysokiej częstotliwości. Są one emitowane przez antenę i odbijane od powierzchni przechowywanego medium. Czas przelotu odbitego impulsu radarowego jest wprost proporcjonalny do odległości. Przy znanej geometrii zbiornika można łatwo obliczyć poziom płynu. Jednak nowy Micropilot FWR30 potrafi znacznie więcej.

Jako pierwszy na świecie bezprzewodowy czujnik IIoT 80 GHz, łączy w sobie wysokiej klasy technologię i przyjazne dla użytkownika usługi w jednym ekonomicznym urządzeniu. Dostęp do danych pomiarowych można uzyskać w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie. Komunikacja jest możliwa dzięki zintegrowanej łączności bezprzewodowej GSM/LTE.

Endress+Hauser zdalne zarządzanie zapasami w mobilnych zbiornikach

Montaż jest łatwy i może być wykonany w czasie krótszym niż trzy minuty. Dzięki zasilaniu bateryjnemu urządzenie może pracować w dowolnym miejscu nawet przez 10 lat bez konieczności wymiany lub być umieszczone na zbiorniku mobilnym. Niewielkie rozmiary pozwalają na montaż na zbiornikach składowanych pionowo jeden na drugim.

Oprócz ciągłego pomiaru poziomu, użytkownik może również monitorować lokalizację zbiornika mobilnego za pośrednictwem łączności komórkowej. Pierwszy działający w chmurze czujnik radarowy dostarcza dokładne dane tam, gdzie wcześniej możliwe były tylko szacunki. Pomaga optymalizować procesy logistyczne oraz magazynowe, a także zaoszczędzić cenny czas, zapewniając ciągły i łatwy dostęp do informacji o zapasach.

Typowe zastosowania
Sonda radarowa Micropilot FWR30 może być wykorzystywana do pomiaru poziomu oraz zarządzania zapasami w mobilnych i stacjonarnych zbiornikach z tworzyw sztucznych. Ponadto możliwy jest też monitoring ich położenia. Zakres pomiarowy to 15 metrów, a zakres temperatur przechowywanej cieczy wynosi od -20°C do +60°C. Ze względu na bezkontaktową metodę pomiaru Micropilot FWR30 może być stosowany do pomiaru różnorodnych cieczy. Działa tam, gdzie zawodzą inne metody pomiarowe, ze względu na korozję, właściwości ścierne, wysoką lepkość lub toksyczność.

Oprogramowanie dostosowane do potrzeb użytkownika
W zależności od indywidualnych wymagań, użytkownicy mogą wybrać jedną z trzech usług. W każdym przypadku dostęp do sondy poziomu Micropilot można uzyskać za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Aplikacje Endress+Hauser spełniają wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych.

Endress+Hauser Micropilot FWR30 do zdalnego zarządzania zapasami w mobilnych zbiornikach

Netilion Value to podstawowa usługa chmurowa do monitoringu napełnienia zbiorników. Udostępnia pulpit nawigacyjny wraz z aktualnymi wartościami mierzonymi, danymi historycznymi, alarmami oraz powiadomieniami. Inteligentne sondy poziomu można dodawać za pomocą kilku kliknięć.

Netilion Inventory oferuje usługę monitoringu, pozwalającą na realizację podstawowych zadań z zakresu logistyki. System posiada dodatki, umożliwiające prognozowanie i ułatwia zlecanie nowych dostaw w celu uzupełnienia poziomu w zbiornikach.

SupplyCare Hosting to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zapasami, pozwalające na wgląd w historię zdarzeń. Operator otrzymuje konfigurowalny pulpit nawigacyjny z szeregiem danych analitycznych, jak np. średni stan zapasów czy wydajność. Zarządzanie użytkownikami polega na przypisywaniu ról, a modyfikowalne prawa dostępu pozwalają na integrację z dostawcami, klientami i partnerami. SupplyCare Hosting umożliwia również komfortowe planowanie zapotrzebowania oraz może zostać zintegrowany ze wszystkimi popularnymi systemami ERP.

Co wyróżnia sondę radarową Micropilot FWR30?
Ekonomiczny i bezkontaktowy, radarowy pomiar poziomu w technologii 80 GHz gwarantującej wysoką dokładność i powtarzalność.

    • Pełna transparentność w magazynowaniu i logistyce cieczy;
    • Komfort użycia;
    • Dostęp do istotnych danych z każdego miejsca, o każdej porze;
    • Skalowalność: od monitoringu pojedynczego punktu pomiarowego do systemu zarządzania zapasami;
    • Zasilanie bateryjne i łączność komórkowa;
    • Certyfikowana usługa chmurowa spełniająca najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych.

>>Zobacz więcej nt. sondy Micropilot FWR30<<

Źródło: Artykuł sponsorowany (Endress+Hauser)

Endress+Hauser Polska sp. z o.o.

Endress+Hauser Polska sp. z o.o.

Profil Firmy

Endress+Hauser Polska sp. z o.o.