Mocowanie przedmiotu dzięki magnetycznym systemom Tecnomagnete

Mag Centrum
Reklama
Reklama

Nawet najlepsze obrabiarki często nie mogą być w pełni wykorzystane, ponieważ są ograniczone własnymi systemami mocowania w odróżnieniu od stołów magnetycznych Tecnomagnete, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości maszyny. Właśnie z tego powodu powstała najnowocześniejsza technologia elektropermanentnego magnesu dwustronnego.

Technologia działa w oparciu o magnes stały, który sam potrafi się przymocować do stołu maszyny i niezależnie od tego zamocować magnetycznie przedmiot. Powoduje to minimalizację niepożądanych wibracji między stołem maszyny, a przedmiotem. Chodzi tu więc o praktyczne „zlanie się“ przedmiotu z maszyną.

Reklama

Przy użyciu prostego wyposażenia ta technologia znajduje swoje zastosowanie przy mocowaniu małych i skomplikowanych części w centrach pionowych i pięcioosiowych. Przy mocowaniu dużych części albo elementów spawanych korzysta się z zestawów pojedynczych magnesów. Takie zestawy umożliwiają mocowanie przedmiotów o nieograniczonej wielkości bez jakichkolwiek zacisków mechanicznych albo dodatkowych przyrządów.

Zalety:

• sztywne zamocowanie bez wibracji,

Powiązane firmy

Reklama

• większa żywotność maszyn i narzędzi,

• dostęp z 5 stron do obrabianej części,

• możliwość wiercenia otworów przelotowych i mocowania nierównych przedmiotów bez odkształceń mechanicznych,

• prędkość mocowania - wystarcza chwila czasu i odrobina energii elektrycznej.

Źródło: Mag Centrum

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama