Najnowszy skaner laserowy FARO

Reklama
Reklama

Firma FARO Technologies Inc., dostawca rozwiązań z zakresu technologii pomiarowych 3D oraz wizualizacji, wprowadziła na rynek nowy skaner laserowy FARO Focus3D X 130.

Główne zalety najnowszego członka serii X skanerów laserowych firmy FARO to niezwykła wydajność, niewielkie rozmiary oraz elastyczność w przeprowadzaniu skaningu laserowego zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki zasięgowi skanowania do 130 metrów, skaner jest idealnym narzędziem do zastosowań o średnim zasięgu skanowania w branżach takich jak: architektura, BIM, zarządzanie nieruchomościami, a także produkcja przemysłowa, analizy sądowe i rekonstrukcje wypadków.

Reklama

Najnowszy produkt firmy FARO umożliwia szybkie, nieskomplikowane, a mimo to dokładne pomiary obiektów i budynków. W promieniu do 130 metrów szybko i niezawodnie rejestruje zewnętrzne części lub struktury budynku, obiekty przemysłowe, miejsca wypadków lub elementy konstrukcyjne o dużych rozmiarach.Skaner laserowy Focus3D X 130 łączy w sobie precyzyjną technologię skaningu, mobilność oraz jest łatwy w użyciu. Ponadto wyróżnia się niezawodnością, elastycznością i pozwala na podgląd danych skanowania w czasie rzeczywistym. Wbudowany odbiornik GPS rejestruje pozycję skanowania na miejscu i ułatwia automatyczne dopasowanie poszczególnych skanów względem siebie podczas późniejszej obróbki. Laser klasy 1 gwarantuje zawsze skuteczną i bezpieczną pracę ze skanerem.

„Ekran dotykowy urządzenia Focus3D X 130 jest tak łatwy w obsłudze jak smartfon”, mówi Ralf Drews, dyrektor zarządzający FARO Europe. „Ponadto, dzięki wytrzymałości baterii wynoszącej 4,5 godziny, urządzenie jest bardzo uniwersalne i trwałe. Minimalna waga, niewielkie gabaryty oraz karta pamięci SD sprawiają, że Focus3D X 130 to urządzenie w pełni mobilne. Tę wyjątkową jakość możemy zaoferować na warunkach, które są wyjątkowe na rynku”.

Reklama

Wprowadzając na rynek skaner FARO Focus3D X 130, firma FARO oferuje swoim klientom możliwość wyboru pomiędzy skanerem o średnim zasięgu FARO Focus3D X 130 (do 130 metrów) a skanerem o długim zasięgu FARO Focus3D X 330 (do 330 metrów).

Więcej informacji na: www.faro.com/focus

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama