Narzędzia specjalne PAFANA 2022 r.

Narzędzia specjalne PAFANA 2022 r. PAFANA

Jedną z ważnych dziedzin działalności firmy PAFANA jest projektowanie i produkcja narzędzi specjalnych. Narzędzia specjalne firmy PAFANA powstają na podstawie rysunków klienta lub potrzebnego klientowi procesu obróbczego. Najnowszym przykładem jest spektakularny w użytkowaniu, uniwersalny frez z płytkami mocowanymi mechanicznie, tzw. frez „kulowy”. 

Frez przeznaczony jest do wydajnego frezowania kopiowego na maszynach CNC – powierzchni wewnętrznych kształtowych i nieregularnych. Możliwość zamocowania płytek skrawających przeznaczonych do obróbki różnych materiałów daje możliwość obróbki stali, metali kolorowych jak i niemetali. 

Narzędzie frezarskie pozwalają w krótkim czasie usunąć wydajnie zbędny materiał. Specjalna geometria (konstrukcja) umożliwia pracę z małymi oporami skrawania – dzięki czemu można pracować także na długich „wysięgach”. 

Frez kulowy

Prezentowany frez jest bez zamontowanych płytek wymiennych wieloostrzowych; płytki montuje się w widoczne gniazda osadcze z otworami na śruby mocujące. System mocowania płytek – S. Szerokie spektrum narzędzi specjalnych obrazuje, jak skuteczne są te narzędzia i jaki szeroki obszar obróbczy zabezpiecza klientom PAFANA.

Poniżej przedstawiono przykłady ukierunkowanych narzędzi specjalistycznych PAFANA:

* Narzędzia tokarskie specjalne z płytką lutowaną z węglików spiekanych

Schemat

* Noże tokarskie składane specjalne z  wymiennymi płytkami wieloostrzowymi mocowanymi mechanicznie

Schemat

* Narzędzia obrotowe specjalne z płytką lutowaną z węglików spiekanych

Narzędzia obrotowe

* Narzędzia obrotowe specjalne z płytkami wymiennymi wieloostrzowymi mocowanymi mechanicznie

Narzędzia

 

* Wytaczadła, otaczadła specjalne

Schemat

* Narzędzia zadaniowe specjalne

Grafika

Te technicznie zaawansowane narzędzia spełniają wszystkie kryteria rozwijającego się rynku nowoczesnej obróbki skrawaniem. 

Źródło: PAFANA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę