Novosibirsk sprywatyzowany

Reklama
Reklama

21 maja 2013, spółka joint venture utworzona przez Vossloh Cogifer i jej rosyjskiego partnera, SP-Technology wygrała przetarg na prywatyzację firmy Novosibirsk. Przy wielkości produkcji rocznej przekraczającej 10,000 sztuk i udziale rynkowym przekraczającym 80%, Novosibirsk jest największym rosyjskim producentem rozjazdów i skrzyżowań.75% minus 2 akcje przejdą w posiadanie spółki joint venture utworzonej przez SP-Technology i Vossloh Cogifer, a reszta pozostanie własnością Russian Railways (RZD). Obecnie RZD jest właścicielem 87% udziałów w Novosibirsk. Vossloh Cogifer początkowo przejmie 7,5% udziałów w ramach spółki joint venture, a następnie planuje zwiększenie stanu posiadania do 36,7% poprzez transfer nowych technologii.

"Najważniejszym czynnikiem, który pomógł nam odnieść sukces w procesie prywatyzacyjnym było zobowiązanie do wydłużenia czasu życia produkowanych rozjazdów i skrzyżowań oraz obniżenie ich kosztów utrzymania," powiedział Xavier Quemener, dyrektor ds. rozwoju w Vossloh Cogifer. "Chcemy zająć się kilkoma różnymi aspektami, np. projektem interfejsu szyna/koło, poprawieniem jakości komponentów poprzez wprowadzenie m.in. krzyżownic ze stali manganowej, a także optymalizacją procesu produkcyjnego.»

Reklama

Firma Novosibirsk, założona w 1942 roku osiągnęła w 2012 roku dochód wynoszący 130 milionów euro. Zatrudnia ponad 200 osób, a jej zakłady produkcyjne i kuźnie pokrywają całe zapotrzebowanie na rozjazdy i skrzyżowania z terenu Federacji Rosyjskiej.

Reklama

Novosibirsk zajmuje się głównie produkcją rozjazdów i skrzyżowań dla linii pasażerskich i towarowych. Vossloh Cogifer i lokalne oddziały Novosibirsk ocenią również możliwość poszerzenia oferty produkcyjnej np. o rozjazdy i skrzyżowania dla kolei bardzo dużych prędkości (powyżej 250 km/h), opracowywanie specjalnych rozjazdów i skrzyżowań dla dużych obciążeń, dla transportu miejskiego, w tym zwłaszcza linii tramwajowych oraz siłowników Easyswitch.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama