Nowa stal w Alchemii

Alchemia SA
Reklama
Reklama

Huta Batory, spółka należąca do Grupy Kapitałowej Alchemia SA, wyprodukowała na specjalne zamówienie nowy gatunek stali stopowej. Produkt charakteryzuje się bardzo dużą czystością metalurgiczną, a wykonane z niego półprodukty mają wysokie właściwości mechaniczne.

Nowa stal dzięki 9% zawartości niklu ma wysoką plastyczność i udarność (odporność na obciążenia) w niskich oraz bardzo niskich temperaturach - nawet do -190°C. Specjalistyczny proces produkcji obejmuje wytopienie stali w elektrycznym piecu łukowym (EAF) oraz odgazowanie jej w próżni w urządzeniu VAD. Powstałe w ten sposób duże wlewki kuzienne o masie ok. 12 ton przeznaczone są m.in. do produkcji odkuwek kołnierzy i zaworów, które stosowane są przy produkcji zbiorników ciśnieniowych na ciekłe i sprężone gazy, takie jak etylen czy płynny azot. Produkty te znajdują zastosowanie m.in. w branżach: górniczej, do dalszej obróbki mechanicznej oraz do konstrukcji wymagających rur o wysokich parametrach wytrzymałościowych.

Reklama

Nowy produkt to nie jedyny czynnik wyróżniający ofertę Huty Batory. Jako jeden z niewielu zakładów na świecie produkuje ona rury dla branży energetycznej w gatunku stali P91, które w przemyśle energetycznym stosuje się w budowie urządzeń tj. kotłowe podgrzewacze pary, zbiorników pary, zbiorniki ciśnieniowe i rurociągi pary z przeznaczeniem do pracy w zakresie temperatur do +650°C.

Reklama

www.alchemiasa.pl

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama