Nowa wersja oprogramowania metrologicznego od Hexagon Metrology

Hexagon Metrology
Reklama
Reklama

Firma Hexagon Metrology wprowadza na rynek nową wersję wiodącego oprogramowania metrologicznego - PC-DMIS 2014, które pobiera, oszacowuje, zarządza oraz przedstawia dane produkcyjne. PC-DMIS 2014 wdraża technologie i narzędzia, które pomagają maszynom pomiarowym działać lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, zwiększając skuteczność czasu planowania kontroli i ułatwiając przeprowadzanie skomplikowanych programów pomiarowych.

PC-DMIS 2014, w którym dokonano 17 większych oraz 81 mniejszych aktualizacji, poprawia wydajność produkcyjną poprzez zwiększenie szybkości standardowych zadań pomiarowych i udoskonalenie doświadczenia użytkownika.

Reklama

- Oprogramowanie PC-DMIS 2014 posiada nowe i ulepszone funkcje, które stworzono w oparciu o opinie naszych użytkowników umieszczone na forum PC-DMIS oraz informacje przekazane nam przez nasze załogi wsparcia technicznego – powiedział Ken Woodbine, dyrektor działu oprogramowania w firmie Hexagon Metrology. - Ta wersja oprogramowania koncentruje się na wydajności i przygotowuje grunt pod udoskonalenie doświadczenia użytkownika już na etapie planowania – dodaje Ken Woodbine.

Wśród aktualizacji oprogramowania PC-DMIS 2014 na uwagę zasługuje uruchamiane 1-klinkięciem narzędzie “QuickFeature” do tworzenia cech geometrycznych na podstawie modeli CAD. Użytkownik może również korzystać z funkcji "QuickFeature" najeżdżając myszką na model CAD, aby wybrać poszczególne elementy. Automatyczny pomiar cech geometrycznych (auto-cechy) uruchamiany jest za pomocą jednego kliknięcia na model CAD bez korzystania z opcji menu lub okien dialogowych. Uruchamiana jednym ruchem funkcja “QuickAlign” umożliwia użytkownikom wybór właściwych kombinacji jednej, dwóch lub trzech cech geometrycznych, aby dokonać szybkiego osiowania. Gdy na początku programu części uruchamiana jest funkcja "QuickAlign" inicjuje ona osiowanie ręczne bądź osiowanie DCC. Nowe narzędzia zwiększające wydajność znajdują się w pasku narzędzi funkcji "QuickMeasure" z dostępem do standardowych cech pomiarowych z menu rozwijanego, dzięki czemu na ekranie pozostawiono więcej miejsca na grafikę i pomiary.

Powiązane firmy

Reklama

PC-DMIS posiada również funkcje "Copy Parameters" i "Paste Parameters", które kopiują parametry z jednej cechy lub wymiarów i wklejają je na inne cechy bądź wymiary w oknie edycyjnym, znacznie szybciej zmieniając bloki. Oprogramowanie posiada również funkcję "Mini Routines", która służy do pomiaru wybranych wymiarów lub grupy wymiarów z długiego programu części. Funkcja "Mini Routines" umożliwia również pomiary oparte na charakterystyce i pomiar jednej części pełnego programu pomiarowego.

PC-DMIS to sztandarowy pakiet oprogramowania przeznaczony dla maszyn pomiarowych firmy Hexagon Metrology oraz szerokiego asortymentu innych urządzeń pomiarowych dostępnych na rynku.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama