Nowe frezy walcowo-czołowe do wydajnej obróbki kompozytów

Firma Seco niedawno dodała nowe frezy walcowo-czołowe — JPD i JC — do serii produktów Jabro przeznaczonych do obróbki kompozytów. Nowe frezy walcowo-czołowe oferują cztery nowe geometrie, które zapewniają szybkość i wydajność obróbki takich materiałów obrabianych, jak kompozyty wzmacniane włóknem węglowym i szklanym oraz tworzywa wzmacniane włóknem węglowym (CRFP).

Frezy z węglika spiekanego z serii JPD, w skład której wchodzą frezy walcowo-czołowe JPD880, kulowe JPD850 i kompresyjne JPD840, są wyposażone w lutowane płytki z diamentu polikrystalicznego zapewniające szybkie, wydajne skrawanie i długi okres eksploatacji narzędzia. Główne płytki PCD są wyposażone w kanały chłodzenia umożliwiające sprawne odprowadzanie wiórów i pyłu. Frezy walcowo-czołowe JPD880 i JPD840 są dostępne w wersjach o średnicach 6–16 mm, natomiast frez JPD850 oferuje zakres 4-16 mm. Do frezu JPD880 można także dopasować dwie wersje płytek PCD – normalną i długą.

Reklama

Grupa frezów walcowo-czołowych JC z węglika spiekanego, która obejmuje między innymi router z węglika spiekanego JC875, zapewnia imponującą gładkość powierzchni dzięki specjalnie przygotowanym krawędziom zapobiegającym zużyciu i przyczyniającym się do maksymalnego wydłużenia okresu eksploatacji. Dodatkowa powłoka diamentowa jeszcze bardziej zwiększa odporność narzędzia na zużycie, zwłaszcza podczas skrawania kompozytów, które charakteryzują silne właściwości ścierne. Firma Seco wprowadziła także specjalną konstrukcję rozdzielania wiórów, zapewniającą równe skrawanie. Frez JC875 jest dostępny w wersjach o średnicy 3-12 mm, a także w wersji calowej 250-500".

Wszystkie te geometrie zostały skonstruowane w taki sposób, aby nie uszkadzały kompozytów podczas obróbki skrawaniem. Użytkownicy tych frezów walcowo-czołowych mogą spodziewać się równego, kontrolowanego skrawania i wysokiego stopnia gładkości powierzchni.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę