Nowe głowice obrotowo-uchylne

Nowe automatyczne głowice pomiarowe HH-A-T2.5 mają liczne innowacyjne rozwiązania, w tym całkowicie zintegrowany sterownik, pojemnościowy czujnik chroniący przed kolizją oraz całkowicie nowe, wyjątkowo wytrzymałe złącze kinematyczne. Wszystkie głowice pomiarowe z tej rodziny charakteryzują się całkowicie zmienioną konstrukcją systemu napędowego, która dzięki uzębieniu Hirth'a, umożliwia dokładne pozycjonowanie głowicy.

Nowa konstrukcja zapewnia wysoki stopień indeksowalności położeń i bardzo wysoki moment obrotowy. Głowice pomiarowe mogą być mocowane na współrzędnościowych maszynach pomiarowych za pomocą kołnierza lub uchwytu równoległego. Alternatywnie głowica HH-AS8-2.5 może być montowana na każdej współrzędnościowej maszynie pomiarowej za pomocą 80 mm trzpienia. Czujniki są mocowane na głowicy za pomocą łączników złącz kinematycznych TKJ lub złącz kinematycznych do dużych obciążeń HDKJ i mogą być zmienianie zarówno ręcznie, bez ponownej kalibracji, jakrównież za pomocą zmieniarki narzędzi.

 

Reklama

Głowica pomiarowa HH-A-T2.5 – nowy stopień wolności
Głowica HH-A-T2.5 może być ustawiana w 12 240 pozycji przy indeksacji co 2,5°. Głowica wyposażona jest w złącze kinematyczne (TKJ), które może zostać podłączone do gniazda wieloprzewodowego, w celu realizacji pomiarów przy użyciu różnych czujników.. Złącze kinematyczne umożliwia zamocowanie przedłużki o długości do 450 mm.

 

Powiązane firmy

Reklama

Głowica HH-A-H2.5 – wyjątkowa wytrzymałość
Głowica HH-A-H2.5, dzięki zwiększonemu zakresowi obrotów na osi A (± 180°), może być ustawiana w 20 736 pozycji przy indeksacji co 2,5°. Głowica wyposażona jest w złącze kinematyczne do dużych obciążeń (HDKJ), które może zostać podłączone do gniazda wieloprzewodowego, w celu realizacji pomiarów przy użyciu różnych czujników. Złącze kinematyczne do dużych obciążeń umożliwia zamocowanie przedłużki o długości do 750 mm. Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałego złącza kinematycznego HDKJ o dużym momencie obrotowym, skanery laserowe i stykowe głowice skanujące mogą być zamocowane w większej odległości od osi obrotu niż w przypadku konwencjonalnych głowic pomiarowych.

www.hexagonmetrology.com

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę