Nowe łańcuchy rolkowe ANSI RS TSUBAKI serii G7

Reklama
Reklama

Firma Inter Cars wzbogaciła ostatnio swoją ofertę o nowe łańcuchy rolkowe ANSI RS TSUBAKI serii G7

Łańcuchy te, standard ANSI, wykorzystuje innowacyjny system tulei, który w ogromnym stopniu poprawia wewnętrzne smarowanie i zwiększa trwałość o 100% w najbardziej popularnych rozmiarach RS80 do RS140.
Połączenie nowych tulei - „rowek smarowy" ze szczegółowym reżimem testowym oznacza również, że nowe łańcuchy rolkowe RS standardu ANSI przenoszą o 33% wyższą moc [kW]. Niezależne testy i dane dowodzą, że zużycie łańcucha na styku sworzeń/tuleja jest zazwyczaj czynnikiem ograniczającym żywotność łańcucha, zwłaszcza w przypadku typów łańcuchów smarowanych zewnętrznie, takich jak standardowy łańcuch ANSI (tuleja łańcucha jest umiejscowiona pomiędzy sworzniem a zewnętrzną rolką). Tsubaki, wykorzystując swój potencjał badawczo - rozwojowy, dokonało ulepszeń tego połączenia, aby zredukować zużycie oraz wydłużanie się łańcucha wskutek długotrwałej pracy. W rezultacie opatentowano tuleję z rowkami smarowymi.
Rowki stanowią wewnętrzne komory dla smaru, tam gdzie łańcuch potrzebuje go najbardziej. Ma to ogromny wpływ zarówno na osiągi łańcucha jak i na jego żywotność. Tuleje Tsubaki G7 produkowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii produkcyjnych formowania na zimno, umożliwiających wykonanie rowków na wewnętrznej części tulei. W konsekwencji zastosowania nowego procesu powstaje bardzo dokładny profil, który powoduje lepszy kontakt pomiędzy sworzniem a tuleją oraz lepiej utrzymuje smar. Ta opatentowana konstrukcja tulei z rowkiem smarnym (LG) zapewnia łańcuchowi optymalne smarowanie, szczególnie w rzeczywistych warunkach pracy tam, gdzie nieregularne smarowanie zewnętrzne jest faktem. Podczas testów, jak zapewnia producent, G7 pracował dwa razy dłużej niż łańcuch Tsubaki typu ANSI poprzedniej generacji oraz do czterech razy dłużej niż porównywalne cenowo łańcuchy wiodących konkurencyjnych producentów z USA i Europy.

Reklama

www.przemysl.intercars.com.pl

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama