Piece topielne dla wieloletniego partnera

Piece topielne dla wieloletniego partnera Seco/Warwick

Retech, należący do Grupy Seco/Warwick, dostarczy nowe piece wieloletniemu partnerowi. Partner, znając reputację Retech, wybrał dobrze znane i wyśmienite jakościowo rozwiązania VAR i EB. Zamówienie obejmuje zarówno technologię pieca do Topienia Wiązką Elektronów (EB, z ang. Electron Beam), jak i pieca do Łukowego Topienia Próżniowego (VAR, z ang. Vacuum Arc Remelt).

– To dobry partner Retech, który wcześniej kupował piece naszej marki. Piec VAR jest kontynuacją innych podobnych systemów, które dostarczyliśmy mu wcześniej, podobnie jak EB. Partner jest zadowolony z naszych urządzeń, z uzyskiwanych wyników oraz z całości dostawy i obsługi. Uważa nas za dostawcę pierwszego wyboru w zakresie tych rozwiązań – powiedział Earl Good, dyrektor zarządzający Retech.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Technologia VAR działa podobnie do znacznie starszego metalurgicznego procesu – spawania elektrodą otuloną. Różnicą jest wykorzystanie znacznie większego pręta spawalniczego o masie kilku ton, który jest chroniony przed utlenianiem przez komorę próżniową zamiast topnika.

Technologia wiązki elektronów działa podobnie do lampy elektronopromieniowej w starych telewizorach. Jednak zamiast zasilać fosforyzujący ekran w zamkniętej rurze próżniowej, wiązka elektronów ogrzewa zbiornik stopu w dużej komorze próżniowej.

Dzięki 60-letniemu doświadczeniu jako lider w branży, amerykańskiej siedzibie, działowi R&D i produkcji zlokalizowanej w Buffalo, współpraca z Retech zmniejsza ryzyko, zarówno w zakresie funkcjonalności urządzeń, jak i zakłóceń w łańcuchu dostaw, oferując gwarancję, że uruchomienie będzie terminowe i profesjonalne.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę