Piece Vortex dla Assan Alüminyum

Piece Vortex dla Assan Alüminyum Seco/Warwick

Assan Alüminyum, jeden z wiodących światowych producentów aluminiowych wyrobów wytwarzanych metodą odlewania ciągłego, zamówił 4 kolejne piece do wyżarzania kręgów aluminium, które są wyposażone w jeszcze bardziej wydajny system Vortex 2.0. Producent ma już 17 urządzeń z systemem Vortex marki Seco/Warwick. Vortex jest bardzo efektywnym systemem do wyżarzania kręgów aluminiowych. W najnowszej wersji 2.0 został on wyposażony w bardziej wydajny system prostych dysz. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Nasz dział R&D (Seco/Lab) badał różne konfiguracje ustawienia dysz i ich średnicę. W wyniku wielu testów osiągnęliśmy cel, jakim było znaczne obniżenie czasu nagrzewania wsadu. To duża oszczędność dla użytkowników, ponieważ krótszy cykl zapewnia większą wydajność i przede wszystkim oszczędność. Systemy Vortex zapewniają wyższy volumen produkcyjny przy mniejszym zużyciu energii. Są to więc urządzenia ekonomiczne i ekologiczne jednocześnie – tłumaczy Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów CAB i Aluminium w Grupie Seco/Warwick. 

Urządzenia Seco/Warwick do obróbki cieplnej aluminium są wyposażane w dedykowane systemy sterowania oraz urządzenia transportu wsadu, które mogą być oferowane w różnych konfiguracjach, dostosowanych do szczególnych wymogów procesów produkcyjnych w zakładach użytkowników końcowych. Vortex jest gwarancją lepszej równomierności temperatury nagrzewu oraz braku miejscowych przegrzań na powierzchni kręgu, co wydatnie wpływa na końcową jakość obrabianego cieplnie materiału. System Vortex, poza równomiernością rozkładu temperatury +/- 3oC, zapewnia znaczące skrócenie całkowitego czasu procesu w porównaniu z tradycyjnymi systemami oferowanymi przez konkurencję. Nie dziwi więc, że do Assan Alüminyum Seco/Warwick dostarczyło już siedemnaście takich urządzeń. 

Assan Alüminyum to jeden z największych producentów aluminiowych wyrobów wytwarzanych metodą odlewania ciągłego, dostarczający produkty dla takich branż jak: budownictwo, HVAC, motoryzacja czy opakowania. Od wielu lat współpracuje z Seco/Warwick i partnersko rozwija swój zakład produkcyjny.  

– Naszą podstawową wartością jest zrównoważony rozwój, dlatego zaplanowaliśmy serię inwestycji, które się w to wpisują. Zgodnie z powyższym wybraliśmy cztery, trzystrefowe systemy Vortex 2.0, które w pełni zaspokoją obecne potrzeby związane z obróbką cieplną aluminium. Piec do wyżarzania aluminium w zwojach typu Vortex jest urządzeniem, które dobrze znamy. Jego zalety związane z poprawą efektywności energetycznej i oszczędnością czasu nie mogą być niedocenione. Seco/Warwick to nasz wieloletni partner, który w swojej filozofii i technologii łączy ekologię i ekonomię. Nowy, bardziej efektywny system dysz sprawi, że produkcja będzie wydajniejsza przy zachowaniu doskonałych parametrów wsadu. Ten projekt jest również ważny z punktu widzenia wymiany doświadczeń z naszym partnerem, firmą Seco/Warwick – skomentował Murat Akkaş, senior manager, execution, investment projects z Assan Alüminyum. 

Urządzenia Vortex pracują dla największych przedsiębiorstw zajmujących się obróbką cieplną aluminium na świecie. Seco/Warwick dostarczał te systemy do Europy, Azji oraz obu Ameryk.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę