Nowe lasery od IPG

IPG
Reklama
Reklama

IPG Photonics Corporation, światowy lider w dziedzinie technologii laserów włóknowych, podczas jednego z największych wydarzeń branżowych w USA Photonics West 2014, zaprezentował szeroką gamę swoich nowych produktów.

Wśród prezentowanych nowości znalazła się między innymi nowa rodzina iterbowych laserów światłowodowych ECO o rekordowej sprawność powyżej 40% i czasie pracy pomiędzy interwencjami serwisowymi wydłużonym nawet do 5 lat. IPG zaprezentował również nową linię światłowodowych laserów nanasekundowych MEGA Pulse o energii impulsu wynoszącej ponad 100 mJ. Na targach pokazano również szeroką gamę wysokiej mocy laserów pracujących w zakresie światła widzialnego z możliwością wyboru długości fali od światła zielonego do czerwonego. Ponadto wśród nowości IPG znalazły się także bardzo wydajne i efektywne kosztowo lasery światłowodowe UV klasy przemysłowej, działające na długościach fal 355 nm i 266 nm, pracujące w trybach impulsowych lub CW (Continuous Wave) oraz nowa rodzina przemysłowych laserów piko i femtosekundowych o wysokiej energii impulsu i dużej rozpiętości mocy dla różnych długości fal. IPG pokazał także kilka wersji impulsowych i hybrydowych laserów krystalicznych (Cr:ZnS) pracujących w średniej podczerwieni (w zakresie od 2 µm do to 4.5 µm), włączając w to pierwsze praktyczne źródło lasera femtosekundowego w zakresie widma 2400-2500 nm.

Reklama

- Nowe lasery obejmują szeroki segment widma optycznego, w tym w pobliżu połowy długości fali i podczerwonych, widzialnych i ultrafioletowych. Prezentujemy grupę produktów, które zapewniają wiele nowych rozwiązań dla klientów. Nowe produkty zostały zaprojektowane z myślą o jak najlepszej wydajności i niezawodności przy jednoczesnej optymalizacji kosztów inwestycji i eksploatacji. Nasz rozbudowany wybór laserów pozwala z jednej strony nowym i dotychczasowym klientom uzyskać znaczące korzyści, a z drugiej strony dotrzeć laserom IPG na zupełnie nowe rynki: półprzewodników, LED, techniki solarnej, monitorów, rozrywki, kina i druku 3D oraz wielu innym ciekawym rozwiązaniom – powiedział Dr. Valentin Gapontsev, CEO of IPG Photonics.

Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama