Nowe możliwości obróbki dzięki narzędziom marki DIAEDGE

Nowe możliwości obróbki dzięki narzędziom marki DIAEDGE Mitsubishi Materials

O ciągłej konieczności zwiększania efektywności i dokładności produkcji nikogo nie trzeba przekonywać. Jakie jednak stosować narzędzia, aby sprostać rygorystycznym normom, wyeliminować problemy jakościowe i podnieść efektywność produkcji? Firma Mitsubishi Materials rekomenduje do procesów obróbczych nowe rozwiązania ze swojej oferty.

Gatunek MS7025 z powłoką PVD  

MS7025 to rewolucja technologiczna w obróbce małych części na automatach tokarskich typu szwajcarskiego. Nowy gatunek do precyzyjnego, wysoko wydajnego toczenia materiałów trudnoskrawalnych i stali nierdzewnych, pokryty innowacyjną technologią powlekania Nano-Multilayer. Opracowany specjalnie do zastosowań w obróbce skrawaniem przy niskich posuwach i prędkościach.

Więcej informacji w Katalogu Nowe Produkty 2022-2 na stronach 25-37

Wiertła Mini DVAS – seria TRISTAR

Dłuższa żywotność narzędzia oraz niezawodność podczas obróbki przy wyższych posuwach i prędkościach, a tym samym szybsze cykle wiercenia. Ta nowa generacja wierteł do głębokich otworów zapewnia prostsze otwory i większą dokładność wymiarową.

wiertła mini DVAS

Więcej informacji w Katalogu Nowe Produkty 2022-2 na stronach 169-194

Seria frezów VQ z węglika spiekanego

Pierwszy wybór do frezowania trochoidalnego. 5-ostrzowe pełnowęglikowe frezy trzpieniowe VQJCS (3xDC) i VQLCS (4xDC) z najnowszą technologią łamacza wiórów i nieregularną podziałką geometrii ostrzy. Zoptymalizowany kształt rowka zapewnia doskonałe odprowadzanie wiórów, a także wyjątkową wydajność i zwiększoną trwałość narzędzia podczas obróbki stali węglowej, stali hartowanych i stopowych oraz materiałów trudnoobrabialnych.

frezy z węglika spiekanego

Więcej informacji w Katalogu Nowe Produkty 2022-2 na stronach 96-106

Wymienne frezy czołowe iMX – rozszerzenie serii

Nowy, wszechstronny, 6-ostrzowy frez trzpieniowy z promieniem naroża, z nieregularnym kątem pochylenia rowka wiórowego i centralnym otworem na chłodziwo. Narzędzie charakteryzuje się zwiększoną żywotnością i najwyższą precyzją podczas obróbki stali węglowych, stopowych i nierdzewnych oraz stopów żaroodpornych.

wymienne frezy czołowe

Więcej informacji w Katalogu Nowe Produkty 2022-2 na stronach 107-111

Źródło: MMC Hardmetal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę