Nowe panele operatorskie B&R na EMO 2017

B&R
Reklama
Reklama

18-23 września na wystawie EMO w Hanowerze, w hali 25, na stoisku E68, firma B&R zademonstruje nowe przemysłowe panele operatorskie komunikujące się z systemami CNC od różnych dostawców za pośrednictwem OPC UA.

Nowe panele zapewniają producentom maszyn swobodę korzystania z wybranego przez siebie systemu CNC. Oprócz standardowych urządzeń serii Automation Panel, dostępne są również modele dedykowane, wyposażone w specjalne opcje, co umożliwia efektywną konfigurację i obsługę obrabiarek.

Dzięki rozwiązaniom dla paneli HMI, bazującym na technologii mapp View firmy B&R, można uzyskać najnowocześniejsze interfejsy użytkownika oparte o technologię web, nie posiadając specjalistycznej wiedzy z zakresu technologii internetowych.

Reklama

Łatwe programowanie sterowania ruchem
Przygotowując komponent mapp Motion, firma B&R zaproponowała całkowicie nowe podejście do programowania kontroli ruchu. Oferowane rozwiązanie obejmuje komponenty służące do sterowania zarówno pojedynczymi osiami, jak i aplikacjami komputerowego sterowania numerycznego (CNC) oraz robotyki. Nowe komponenty ruchu, będące częścią struktury oprogramowania mapp, można łączyć i skonfigurować stosownie do potrzeb. Największą korzyścią dla użytkownika jest szybkie i łatwe opracowywanie projektów.

Reklama

Możliwość przeprowadzenia zaplanowanej konserwacji
B&R przedstawi również serię modułów I/O serii X20 dla zaawansowanego monitorowania stanu maszyny. Moduł umożliwia przetwarzanie danych na temat wibracji oraz analizę stanu maszyny w trakcie procesu. Pozwala to przewidzieć i zaplanować czynności konserwacyjne, co minimalizuje przestoje maszyny.

Źródło: B&R

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama