Nowe rozwiązania typu SaaS w ofercie firmy Siemens

CAMdivision
Reklama
Reklama

Oprogramowanie Sicenster 3D oraz Simcenter Amesim to nowy wynalazek firmy Siemens Digital. Dzięki strategicznej współpracy Siemens ze spółką Rescale, inżynierowie otrzymują do swej dyspozycji wysokowydajne narzędzia symulacyjne, które są oferowane w formie dostępnych natychmiast i wydajnych kosztowo rozwiązań SaaS. 

Strategia SaaS, która jest szczególnie korzystna dla małych i średnich przedsiębiorstw, pozwala na korzystanie z nowych, łączonych w pakiety rozwiązań produktowych. Klienci mogą samodzielnie decydować o tym, jaki poziom funkcjonalności jest im niezbędny. Opłaty są ponoszone w postaci miesięcznego abonamentu obejmującego także koszty licencyjne. Wykorzystanie infrastruktury komputerowej jest rozliczane na podstawie rzeczywistego czasu jej użycia. 

Duże firmy również mogą skorzystać dzięki udostępnieniu Simcenter na działającej w chmurze platformie Rescale, ponieważ mają dostęp do wielu elastycznych opcji licencyjnych pozwalających im na stawianie czoła konkretnym wyzwaniom biznesowym. Dzięki rozwiązaniu SaaS, istnieje możliwość krótkoterminowego wykorzystywania dodatkowych licencji na oprogramowanie w okresach zwiększonej intensywności pracy. Klienci Simcenter mogą także polegać na własnych licencjach, wykorzystując własne aktywa w sytuacjach, w których istnieje zapotrzebowanie na wysokowydajną moc obliczeniową.

Siemens konsekwentnie korzysta z chmury, udostępniając wszystkim firmom różnego rodzaju oprogramowanie oraz wysokiej jakości zdolności symulacyjne. Oprócz Simcenter Amesim oraz Simcenter 3D, chmura pozwala także uzyskać dostęp do Nastran i Simcenter STAR-CCM+. Dzięki temu firmy każdej wielkości mogą tworzyć i symulować działanie cyfrowych kopii swoich produktów, dostosowując swoje działania do aktualnych potrzeb i wykorzystując w tym celu uznaną platformę HPC.

Źródło: Siemens

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama