Nowe rozwiązanie KenFeed 2X od Kennameta

Kennametal
Reklama
Reklama

Linia KenFeed 2X jest najnowszym osiągnięciem dla zastosowań lekkich i ciężkich w operacjach frezowania z wysokimi wartościami posuwu. Rozwiązanie to opracowane na bazie oryginalnej platformy KenFeed pozwala osiągnąć większe głębokości skrawania dzięki wykorzystaniu większych płytek.

Poprzednia generacja narzędzi KenFeed wymagała użycia trzech różnych wielkości płytek, natomiast nowa seria KenFeed 2X wykorzystuje tylko jedną.

Reklama

Nowe płytki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonałą wydajność obróbki i produktywność przy wysokich wartościach posuwu w operacjach obróbki zgrubnej. Każda z dwustronnych płytek trygonalnych posiada sześć krawędzi skrawających, przez co zmniejszone są koszty użytkowania przypadające na pojedynczą krawędź. Solidna konstrukcja płytek zapewnia doskonałą wytrzymałość i niezawodność, co sprawia, że świetnie sprawdzają się w operacjach wymagających wysokich wartości posuwu. Dodatkowo stanowią one idealne rozwiązanie do głębokich wybrań i obróbki o głębokości od 3x D.

Dwie geometrie pozwalają na stosowanie narzędzi do obróbki lekkiej, ogólnej i ciężkiej. Geometria HD stanowi podstawowy wybór dla stali, stali wysoko wytrzymałej oraz żeliwa, natomiast geometria GD zapewnia mniejsze siły skrawania i jest stosowana do bardziej miękkich materiałów. Najnowsze gatunki i geometrie sprawiają, że płytki KenFeed 2X osiągają dwa razy większą wydajność skrawania.

Korpusy narzędzi KenFeed 2X z wewnętrznym doprowadzenie chłodziwa dostępne są w wersjach dla frezów nasadzanych, walcowo-czołowych i „screw-on". Konstrukcja platformy KenFeed 2X sprawia, że nadaję się ona idealnie do frezowania kieszeni, frezowania skośnego i z interpolacją śrubową, możliwe jest także frezowanie wgłębne wzdłuż osi Z.

Reklama

Kennametal planuje rozszerzenie nowej linii o dodatkowe średnice frezów w wersjach metrycznych oraz calowych.

www.kennametal.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama