Nowe urządzenie do filtracji

ULT
Reklama
Reklama

Firma ULT rozszerzyła swoją sprawdzoną serię urządzeń LAS 260 o wersję przewodzącą. W nowym rozwiązaniu system ekstrakcji szczególnie nadaje się do zadań ekstrakcji i filtrowania w przetwarzaniu materiałów wysoce łatwopalnych lub stwarzających zagrożenie utworzenia wybuchowej mieszaniny pył/powietrze (np. tytanu). 

Mieszaniny powietrza łatwopalnego stanowią szczególne wyzwanie dla filtrowania, dlatego konieczne było stworzenie specjalnego urządzenia i koncepcji filtra, aby zapewnić, że w systemie filtrującym nie powstanie dodatkowe źródło zapłonu. W nowej wersji LAS 260 dwa stopnie filtra (F9, H14) są uziemione. Ponadto elementy elektroniczne budowane są w specjalnych wersjach. Zespół ssący i filtrujący LAS 260 opracowano w celu usuwania zanieczyszczeń z powietrza w procesach takich jak laserowe cięcie lub spawanie.

Reklama

Źródło: ULT

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama