Nowoczesne technologie łączenia w automatycznym stole do zgrzewania

Technologie łączenia w automatycznym stole do zgrzewania Sariv

Firma Sariv jest renomowanym dystrybutorem elementów złącznych, połączeń śrubowych i innych rozwiązań z obszaru technologii łączenia. Oferuje nie tylko gotowe produkty dla swoich klientów, ale także przygotowuje specjalne rozwiązania na indywidualne zamówienia.

Przykładem takiego wdrożenia w ostatnim czasie był zautomatyzowany stół do zgrzewania kołków CNC na bazie plotera frezującego CNC Kimla BlacBird i podzespołów firmy Soyer, uznanego niemieckiego producenta technologii zgrzewania.

Powiązane firmy

Sariv Sp. z o. o.

Uniwersalny stół do zgrzewania różnych elementów (kołków, śrub, kołków z gwintem wewnętrznym) do blachy wykonano na zamówienie producenta z branży oświetleniowej. Służy do łączenia elementów o średnicy od M3 do M10 – głównie kołków gwintowanych, stalowych, miedziowanych, ale także wykonanych ze stali nierdzewnej lub aluminium.

Firma Sariv dostarczyła do niego m.in. głowicę zgrzewającą, podajnik i zgrzewarkę oraz całą wiedzę techniczną niezbędną do stworzenia takiego zestawu. Użyty podajnik jest niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Jego przezbrojenie dla elementu o innej średnicy trwa bowiem zaledwie ok. 15 min, a zmiana długości zgrzewanego kołka – nie dłużej niż 1 min.

Proces zgrzewania na tym stole jest w pełni zautomatyzowany. Operator wprowadza odpowiednio przygotowany rysunek techniczny, który określa miejsca, gdzie kołki mają być wstrzelone, a także niezbędne parametry techniczne (m.in. czas zgrzewania, głębokość czy prędkość zagłębiania).

Co równie ważne, wykorzystana w tym stole zgrzewarka Soyer pozwala na bardzo precyzyjne, powtarzalne, trwałe i bezproblemowe spawanie kołków – nawet w trudnych warunkach. Wykonane w ten sposób połączenia są nie tylko trwałe, ale także estetyczne. Kolejną zaletą pracy na tym stole jest także bardzo łatwa obsługa i sterowanie jego ustawieniami.

Artykuł sponsorowany Sariv

Sariv Sp. z o. o.

Sariv Sp. z o. o.

Firma Sariv jest firmą handlową opartą na dwudziestoletnim już doświadczeniu w zakresie logistyki i dystrybucji. Jest oficjalnym przedstawicielem włoskiego producenta nitów zrywalnych Sariv i reprezentuje na rynku polskim znanych i cenionych za jakość europejskich producentów szerokiej gamy specjalistycznych elementów złącznych, jak i tradycyjnych połączeń śrubowych.

Firma oferuje doradztwo techniczne w zakresie doboru technologii, elementów złącznych i narzędzi instalacyjnych, dopasowując je do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Jest dostawcą szerokiej gamy narzędzi nitujących - ręcznych, pneumatycznych i akumulatorowych. W ofercie posiada także prasy oraz urządzenia do zgrzewania.

OFERTA

Sariv oferuje swoim klientom zarówno tradycyjne, jak i nowe sprawdzone technologie łączenia. Należą do nich: nity zrywalne, nitonakrętki, elementy do zgrzewania, elementy zabezpieczające, elementy do wciskania oraz wyroby śrubowe. Cały czas też poszerza ofertę handlową oraz pakiet usług logistycznych, stawiając na kompleksową obsługę klienta.

Profil Firmy

Sariv Sp. z o. o.