Nowości na Targach STOM 2015

źródło: Precitec
Reklama
Reklama

Targi branżowe to jedna z najlepszych okazji do prezentacji wszelkiego rodzaju nowości, które firmy uczestniczące w takich imprezach pragną pokazać obecnym i potencjalnym klientom. Również na targach STOM w Kielcach nie zabraknie pokazów nowych maszyn, urządzeń i technologii. Przedstawiamy część z nich.

WENTYLACJA POMIESZCZEŃ PRODUKCYJNYCH

Energooszczędna warstwowa wentylacja pomieszczeń produkcyjnych CleanAirTower sprawdzi się tam, gdzie nie można przeprowadzić punktowego odciągania lub jest ono niewystarczające. Skutecznie chroni pracowników i maszyny przed drobnym pyłem. W pomieszczeniu pozostaje oczyszczone powietrze. Urządzenia powodują minimalne zawirowania powietrza, dlatego zanieczyszczone powietrze nie dociera do miejsc niepodlegających obciążeniom. Clean-AirTower pracuje zgodnie z zalecaną przez Zrzeszenie Zawodowe zasadą wentylacji warstwowej.

Reklama

KEMPER (stoisko D-30)

*****

Powiązane firmy

Reklama

WYCINARKA LASEROWA

Wycinarka laserowa EAGLE z serii iNspire to zaawansowana technologicznie, wyjątkowo precyzyjna i dynamiczna maszyna dedykowana wymagającej produkcji masowej. Osiąga prędkości cięcia do 150 m/min oraz przyspieszenia rzędu 6G, gwarantuje maksymalnie wysoką jakość, precyzję i efektywność cięcia. To pełno produkcyjne urządzenie oferuje elastyczność produkcji, niemal nieograniczoną różnorodność wycinanych kształtów, szeroki zakres obrabianych materiałów w połączeniu z bardzo wysoką jakością.

EAGLE (stoisko E-10)

*****

ZNAKOWARKA

TruMark 5010 Mobile Marker umożliwia znakowanie wielkogabarytowych i ciężkich detali, oszczędzając czas i nakłady związane z ich manipulacją. Znakowanie odbywa się ręcznie za pomocą ergonomicznej głowicy pozycjonowanej na dużym elemencie. Systemy zabezpieczające gwarantują, że przypadkowo odbite promieniowanie laserowe nie wydostanie się poza obszar chroniony.
Produkt został zgłoszony do Konkursu o Medale i Wyróżnienia Targów Kielce.

TRUMPF POLSKA (stoisko E-20)

*****

SZLIFIERKA DO OSTRZENIA WIERTEŁ

Urządzenie firmy Willy Schanbacher wykonuje specjalny trójwymiarowy szlif wierzchołka wiertła. Tarcza szlifierska CBN (borazonowa) zapewnia powtarzalne kąty szlifowanego ostrza i długi okres eksploatacji wierteł. Wyposażona jest we własny odciąg pyłu z napędem.

STARYS Przedstawicielstwo Handlowe (stoisko G-43)

*****

PRZECINARKA PLAZMOWA

Powermax30 AIR firmy Hypertherm to nowoczesna, kompaktowa przecinarka plazmowa z wbudowanym kompresorem, maksymalnym prądzie wyjściowym 30A i zdolności rozdzielającej do 16 mm stali czarnej, to wszystko przy jedynie 15 kg wagi z palnikiem. Możliwość zasilania z jednofazowej sieci 230V, odporność na zakłócenia i spadki napięć oraz brak potrzeby użycia zewnętrznego kompresora stanowi o jej uniwersalności, w szczególności „w terenie”.
Najwyższa jakość i 3 lata gwarancji na źródło.
 

STIGO (stoisko C-64)

*****

PRZECINARKA WODNO-PLAZMOWA Z GŁOWICĄ 3D
Przecinarka WaterJet COMBO ProX powstała w odpowiedzi na potrzebę szybkiego, precyzyjnego i oszczędnego cięcia elementów. Dzięki połączeniu funkcjonalności technologii błyskawicznego cięcia plazmowego i dokładności cięcia strumieniem wody, jest urządzeniem wysoce wydajnym i ekonomicznym. Synergiczne wykorzystanie możliwości, jakie dają dwie różne technologie sprawia, że innowacja ta pozwala wykorzystać wszystkie atuty każdej z nich.
W porównaniu do klasycznego cięcia w technologii wodnej WaterJet COMBO ProX3D zwiększa wydajność pracy nawet stukrotnie. Duża prędkość palnika plazmowego, w syntezie z efektami pracy głowicy wodnej, pozwala cieszyć się najwyższą jakością powstałych elementów, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji nawet o 70 %.
Zastosowanie głowicy ProX3D zapewnia trójwymiarową obróbkę wodną, gwarantując całkowite wyeliminowanie ukosów krawędzi cięcia. Głowica umożliwia uzyskanie maksymalnej precyzji podczas cięcia praktycznie każdego materiału, począwszy od metalu, poprzez kamień i tworzywa sztuczne, na drewnie skończywszy.
Za pomocą osiągnięć technologii High Definition palnik plazmowy pozwala na szybsze i dokładniejsze wycinanie detali, przy znacznym zmniejszeniu ukosów ich krawędzi. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu gazów wirujących, zwężających łuk plazmowy. Palnik plazmowy jest przeznaczony do pracy z materiałami przewodzącymi prąd elektryczny.
Za pełną automatyzację przecinarki odpowiada software, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Inteligentne oprogramowanie dodatkowo podnosi efektywność maszyny, pozwalając na pełne wykorzystanie jej możliwości.
Produkt został zgłoszony do Konkursu o Medale i Wyróżnienia Targów Kielce.

Eckert AS (stoisko D-32)

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama