Nowości od Kennametal na targach EMO

Raven Media
Reklama
Reklama

Podczas tegorocznych targów EMO firma Kennametal zaprezentowała kilka nowych produktów w swoim portfolio. Jedną z nich były wiertła modułowe KenTIP FS o wydajności wierteł monolitycznych. Jak przekonuje producent, mają one więcej zastosowań i gwarantują większą wydajność niż jakikolwiek inny modułowy system, zapewniając przy tym znaczne oszczędności kosztów i uproszczenia w warsztacie klienta.

W serii znajdują się wiertła o trzech rodzajach geometrii, wykonane z trzech wysokowydajnych gatunków węglika i z trzema różnymi rodzajami trzpienia. Płytki KenTIP FS pokrywają cały front wiertła. Połączenie jest kompletnie zabezpieczone przed przepływem wiórów i kontaktem z obrabianym przedmiotem. Ten modułowy system wiercenia obejmuje zakres średnic 6-26 mm, do głębokości wiercenia 12 x D. Mają one zastosowanie w stali, stali nierdzewnej i żeliwach. Zapewniają maksymalną wydajność i wysoką żywotność nawet w niestabilnych warunkach. Duże, bardzo wysoko wypolerowane rowki wiórowe gwarantują bezproblemowe odprowadzanie wiórów, poprawiają trwałość i wydajność.

Reklama

Kolejną prezentowaną nowością na stoisku Kennametalu były płytki KCSM40. To nowy gatunek płytek do frezów składanych i obróbki zgrubnej oraz średnio dokładnej tytanu i stali nierdzewnej (zakres zastosowań S40, M30). Płytki mają wysoką odporność na zmęczenie termiczne bez utraty wytrzymałości.

W tym roku rozbudowana została także seria frezów Mill 16. Stanowi ona dostosowaną do zamówienia platformę do zgrubnej obróbki komponentów takich jak głowice i bloki silników, obudowy, skrzynki przekładniowe oraz wszystkie inne zadania frezowania płaszczyzn wykonanych z materiałów żeliwnych (CGI, DCI, GCI) oraz do wszelkich zadań związanych z frezowaniem płaszczyzn z żeliwa.

Reklama

Kennametal rozszerzył także linię produktów Duo-Lock, oferując więcej rozmiarów, geometrii i stylów trzpieni, aby zapewnić jeszcze szerszy zakres zastosowań i materiałów. Duo-Lock to nowatorskie połączenie do zastosowań związanych z frezowaniem frezami monolitycznymi z węglika spiekanego. „Konstrukcja wymiennej głowicy łączy dokładność bicia z powtarzalnością długości i maksymalną stabilnością, tworząc precyzyjne i praktycznie nierozdzielne połączenie do trudnych zastosowań związanych z frezowaniem. Pełne frezowanie rowków do 1 x D zwiększa wydajność obróbki, pozwalając na znaczące zwiększenie produktywności. Standardowa długość krawędzi skrawającej 1,5 x D pozwala na wykonanie mniejszej liczby przejść. Parametry skrawania i długość narzędzia porównywalne z wysokowydajnymi narzędziami z monolitycznego węglika spiekanego” – zachwala amerykański producent.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama