Nowy, bardziej kompaktowy enkoder IEH3-4096 L z funkcją Line Driver

Faulhaber
Reklama
Reklama

Na targach w Norymberdze SPS/IPC Drives 2018 Faulhaber prezentuje nowy enkoder IEH3-4096 L z Line Driver, stanowiący kontynuację istniejącego portfela enkoderów zintegrowanych, przekraczając tym samym kolejne bariery miniaturyzacji.

Istniejące produkty – IEH2-4096 z 2 kanałami oraz IEH3-4096 z dodatkowym kanałem indeksującym - również są niezwykle kompaktowe. Wbudowane w miniaturowe silniki DC serii SR z komutacją z metali szlachetnych, wydłużają silnik o zaledwie 1,4 mm. Niezmieniona przestrzeń instalacyjna IEH3-4096 L oferuje teraz dodatkową funkcję: Line Driver z transmisją odporną na zakłócenia. Przy dłuższych przewodach lub w obecności zakłóceń elektromegnetycznych w aplikacji, napęd liniowy pozwala na uzyskanie niezawodnej transmisji danych enkodera.

Reklama

Przy zaledwie 1,4 mm przestrzeni instalacyjnej IEH3-4096 dostarcza sygnały kwadraturowy A i B oraz kanału indeksacji, w postaci komplementarnych sygnałów fali kwadratowej. Rozdzielczość do 0,022 stopnia, funkcjonalność Line Driver oraz kompaktowość sprawiają, iż urządzenie staje się nowym liderem w swojej klasie.

IEH3-4096 L może pracować z miniaturowymi silnikami DC serii SR o średnicy od 15 do 17 mm oraz z miniaturowymi silnikami serii CXR o średnicy od 13 do 17 mm. Jest również kompatybilny z poprzednimi modelami, IEH2-4096 i IEH3-4096, w zakresie przestrzeni instalacyjnej.

Reklama

Firma Faulhaber specjalizuje się w konstrukcji, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych małych oraz zminiaturyzowanych systemów napędowych, serwokomponentów i elektroniki sterującej o mocy wyjściowej do 200 W. Oprócz silników bezszczotkowych, miniaturowych silników DC oraz silników krokowych, w skład porteflu produktów wchodzą także enkodery, przekładnie oraz elektronika napędowa. Ponadto Faulhaber oferuje również kompleksowe rozwiązania między innymi dla technologii medycznej, automatów do montażu powierzchniowego, optyki precyzyjnej, telekomunikacji, przemysłu lotniczego i kosmicznego oraz robotyki. Faulhaber zatrudnia ponad 1 900 pracowników na całym świecie.

Źródło: Faulhaber

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama