Nowy korek magnetyczny wychwytujący drobiny metalu w oleju

Elesa+Ganter
Reklama
Reklama

Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę produktów zaliczanych do hydrauliki siłowej o korek magnetyczny o oznaczeniu TMB. 

Nowy produkt został wyposażony w element magnetyczny o dużej sile przyciągania, który wychwytuje drobiny metalu w oleju. Korki magnetyczne są szczególnie polecane do stosowania w układach hydraulicznych, w których pracują szybko zużywające się części, np. przekładnie zębate.

Reklama

Korek magnetyczny o oznaczeniu TMB jest wykonany z anodowanego na czarno aluminium. Z kolei wspomniany element magnetyczny to aluminiowo-niklowo-kobaltowy magnes trwały. Na korpusie korka umieszczono grawerowany laserowo symbol graficzny oraz oznaczenie „MAGNETIC” (magnetyczny).

Korki magnetyczne TMB dostępne są w wielu wymiarach gwintów metrycznych oraz calowych. Szczelność korka zapewnia płaski pierścień uszczelniający, który w zależności od temperatury pracy może być wykonany z:

  • gumy syntetycznej NBR – maksymalna temperatura pracy 100 st. C,
  • gumy syntetycznej FKM – maksymalna temperatura pracy 180 st. C.
Reklama


Uszczelnienie znajduje się w specjalnym rowku, dzięki czemu można dokręcić korek z dużym momentem, bez ryzyka przesunięcia, czy deformacji uszczelki. Daje to też możliwość stosowania korka w układach pracujących pod dużym ciśnieniem.

Źródło: Elesa+Ganter

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama