Nowy korpus głowicy do planowania

Seco Tools
Reklama
Reklama

Nowa rodzina głowic do planowania R220.88 firmy Seco Tools wyposażona jest w płytki z ośmioma krawędziami skrawającymi oraz zoptymalizowanymi geometriami, co zapewnia doskonałą trwałość narzędzia i redukuje siły skrawania. Kąt przystawienia głowicy do planowania wynoszący 88 stopni umożliwia uzyskanie większych głębokości skrawania przy mniejszej wielkości płytki niż ma to miejsce w przypadku 45-stopniowego kąta przystawiania przy frezach do planowania.

Dzięki swojej konstrukcji nowa głowica może pracować bliżej ściany bocznej obrabianej powierzchni i skomplikowanych układów mocowania elementów obrabianych. Opracowane do obróbki zgrubnej i zastosowań półwykańczających narzędzie R220.88 idealnie nadaje się do obróbki skrawaniem żeliwa i stali przy obróbce ogólnej oraz w branży motoryzacyjnej. Korpus frezu wykonany jest z materiału Idun, odpornej na korozję stali nierdzewnej, która jest trwała, wytrzymała, a dzięki wyeliminowaniu procesu pokrywania powłoką niklową, przyjazna dla środowiska naturalnego.

Reklama

Dostępne są średnice korpusu frezu od 50 mm do 160 mm z płytką o wielkości 12 oraz od 63 mm do 160 mm z płytką o wielkości 16. Każda średnica oferowana jest w wersjach ze standardową i gęstą podziałką, aby zapewnić lepsze dopasowanie do potrzeb klienta. Frez R220.88 o wielkości gniazda 12 osiąga głębokość skrawania wynoszącą 9 mm, o wielkości gniazda 16 imponującą głębokość maksymalną 13 mm. Wersje prawe korpusu frezu dostępne są w podstawowej ofercie, natomiast wersje lewe wymagają złożenia specjalnego zamówienia, możliwa jest także integracja w układy z podwójnymi wrzecionami obrabiającymi materiał jednocześnie.

Głowicę R220.88 można używać z płytkami Seco SNMU mocowanymi śrubą centralną, co eliminuje konieczność stosowania klinów mocujących płytkę w gnieździe. Osiem krawędzi skrawających na tych płytkach zapewnia dwukrotnie więcej ostrzy niż w przypadku rozwiązań o czterech krawędziach, co obniża koszty.

Reklama

Dzięki neutralnej konstrukcji płytka SNMU nadaje się do zastosowań prawo- i lewostronnych. Dostępne geometrie płytek obejmują M10 i MD13 dla wielkości 12 oraz MD10 i MD16 dla wielkości 16, a oferowane gatunki płytek to MK1500, MK2050, MP1500, MP2500, MS2500 i F40M. Zintegrowana krawędź Wiper zapewnia dokładne wykończenie w zastosowaniach półwykańczających, a zoptymalizowane geometrie obniżają siły skrawania przy użyciu M10. Solidna ochrona krawędzi dzięki geometrii MD13 i MD16 pozwala na wykonywanie trudnych operacji planowania, takich jak obróbka przerywana.

www.secotools.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama