Nowy terminal przemysłowy serii XT

Rodzina terminali przemysłowych XT firmy ESA powiększyła się o nowy, 4,3-calowy model XT104, który jest najmniejszym dotykowym terminalem w tej serii. XT to uniwersalne i ekonomiczne urządzenia bazujące na systemie operacyjnym Windows CE 5.0 Professional.

Terminal XT 104 stanowi doskonałe rozwiązanie dla użytkowników wykorzystujących do wizualizacji i monitoringu oprogramowanie typu SCADA lub aplikacje własne, które stworzone zostały w jednym z popularnych języków programowania.
Urządzenie wraz z oprogramowaniem typu klient (SCADA, programy do akwizycji danych, aplikacje użytkownika) idealnie nadaje się do zastosowania w systemach o architekturze klient-serwer, jako tzw. cienki klient (thin client). Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności rozbudowy stacji klienckiej w przypadku wzrostu wymagań sprzętowych aplikacji.
Elastyczność zastosowań panelu XT104 gwarantuje system operacyjny Windows CE 5.0, wbudowana przeglądarka Internet Explorer oraz zasoby systemowe: procesor Intel PXA270 taktowany z częstotliwością 312 MHz, 64 MB pamięci RAM i 32 MB pamięci Flash. Terminal ma również użyteczną funkcję Autorun, dzięki której aplikacja jest automatycznie uruchamiana zaraz po włączeniu (restarcie) urządzenia.
Podobnie jak inne terminale z omawianej serii, XT104 jest zgodny ze standardami CE, cULus, ATEX (grupa II, kat. 3 G/D, strefa 2/22) i charakteryzuje się stopniem ochrony IP65.
Dodatkowe dane wyświetlacza:
- TFT-LCD o przekątnej 4,3" i rozdzielczości 480x272 pikseli, 65 tys. kolorów,
- jasność (500 cd/m2), podświetlenie białymi diodami LED,
- kąt widzenia: pionowo 75°/75°, poziomo 45°/75°,
- regulacja jasności,
- możliwość montażu w pozycji poziomej lub pionowej.
Wbudowane interfejsy:
- RS 232,
- Ethernet,
- USB (host) - do podłączenia zewnętrznych urządzeń (klawiatura, mysz) lub przesyłania danych.
Wyłącznym dystrybutorem produktów firmy ESA w Polsce jest SABUR Sp. z o.o.

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę