Nowy zawór elektromagnetyczny od firmy Emerson

Nowy zawór elektromagnetyczny od firmy Emerson Emerson

Zawór elektromagnetyczny marki ASCO serii 327C firmy Emerson, charakteryzuje się konstrukcją o bezpośrednim działaniu i dużym przepływem dla doskonałej wydajności kontroli przepływu i pewności działania.

Firma Emerson wprowadziła na rynek nowe zawory serii 327C marki ASCO które charakteryzują się bezpośrednim działaniem oraz dużym przepływem, co zapewnia doskonały stosunek przepływu do mocy w porównaniu z podobnymi zaworami dostępnymi na rynku. Konstrukcja zaworów marki ASCO serii 327C charakteryzuje się zrównoważoną konstrukcją grzybkową, która umożliwia uzyskiwanie dużego przepływu przy minimalnym zapotrzebowaniu na moc, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w elektrowniach, rafineriach, czy też zakładach przetwórstwa chemicznego.

Obiekty takie jak te mogą posiadać setki, a nawet tysiące zaworów zainstalowanych w swoich procesach oraz systemach. Nawet jeden wadliwie działający zawór może zakłócić przepływ krytycznych gazów i płynów, wpływając na jakość procesu i wymuszając nieplanowane przestoje oraz dodatkowe czynności konserwacyjne.

Zawory ASCO serii 327C posiadają funkcje, które łączą niezawodność i trwałość w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i poprawy pewności procesu. Zawory posiadają unikalną, dwuwarstwową technologię uszczelnienia dynamicznego, która zapewnia doskonałą odporność na tarcie, pomagając zapewnić niezawodne działanie zaworu nawet w ekstremalnych warunkach roboczych o temperaturach sięgających od -60 do nawet 90°C. Ponadto zawór jest zgodny z SIL (Safety Integrity Level) 3, wykazując wysoki poziom integralności działania i bardzo niskie ryzyko awarii w przewidywanym cyklu życia zaworu.

Obiekty takie jak elektrownie i rafinerie posiadają procesy wymagjące dużego przepływu dostarczania gazu i płynów i potrzebują zaworów, które są wydajne, niezawodne i łatwe w utrzymaniu przez tysiące godzin pracy – powiedziała Anne Sophie Kedad, Director Marketing Process and Sustainability w firmie Emerson. – Zawory elektromagnetyczne marki ASCO serii 327C zapewniają niezawodne działanie, którego wymagają te obiekty, pomagając poprawić wydajność operacyjną poprzez zminimalizowanie niepotrzebnych czynności konserwacyjnych i wydłużenie okresów między testami kontrolnymi.

Zawory ASCO serii 327C mogą pomóc usprawnić łańcuchy dostaw i uprościć złożoność specyfikacji dla użytkowników przemysłowych na całym świecie. Zawory oferują również unikalne elektryczne złącze testowe, aby zminimalizować czas rozruchu w terenie i zapobiec wnikaniu wilgoci podczas przechowywania.

Źródło: Emerson

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę