Firma Emerson prezentuje systemy zaworowe marki AVENTICS

Firma Emerson prezentuje systemy zaworowe marki AVENTICS Emerson

Firma Emerson prezentuje systemy zaworowe marki AVENTICS™ wyposażone w protokoły komunikacyjne OPC UA, które pomagają użytkownikom rozwiązywać problemy związane z interoperacyjnością i ułatwiają dostęp do danych. Zostały one wyposażone w protokoły komunikacyjne OPC UA, które pomagają użytkownikom rozwiązywać problemy związane z interoperacyjnością i ułatwiają dostęp do danych. Systemy zaworowe marki AVENTICS™ z OPC UA to rozwiązanie typu „digital twin”, które zwiększa produktywność oraz wydajność.

Firma Emerson przedstawia zaawansowane systemy zaworowe marki AVENTICS™ serii AV z układem elektronicznym (AES) Profinet i Ethernet/IP, które są od teraz dostępne z fabrycznie zainstalowanym protokołem Open Platform Communications United Architecture (OPC UA), co czyni je pierwszymi i jedynymi systemami zaworowymi oferującymi taką możliwość. Układ elektroniczny AES pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy związane z interoperacyjnością oraz ułatwia dostęp do danych, zaś integracja „digital twin” poprawia produktywność i wydajność. 

Systemy zaworowe ze zintegrowanym protokołem OPC UA upraszczają komunikację z systemami nadrzędnymi, ponieważ dane i analiza odbierane są przez system zaworowy i przekazywane bezpośrednio do systemów nadrzędnych, bez konieczności stosowania bramy brzegowej, chyba że wymagana jest głębsza analiza lub lokalne pulpity nawigacyjne. Może to przynieść użytkownikom oszczędności, ponieważ otrzymywanie danych analitycznych z systemu zaworowego bez OPC UA jest bardziej skomplikowane i kosztowne.  

Funkcjonalność OPC UA rozszerza również możliwości połączeniowe samego systemu zaworowego, ułatwiając użytkownikom z takich branż, jak branża motoryzacyjna, spożywcza, przemysł opakowaniowy, papierniczy oraz inne wejście do świata cyfrowej transformacji. Wówczas gdy zakłady produkcyjne na całym świecie starają się wdrożyć u siebie cyfrową transformację, kluczowe protokoły, takie jak OPC UA, wbudowane w technologie umożliwiają monitorowanie urządzeń i łączność z maszynami podczas przesyłania danych z systemu zaworowego do systemu nadrzędnego. System AES jest łatwy do zintegrowania i podłączenia do nowych lub istniejących aplikacji i maszyn oraz zapewnia łatwy dostęp do danych i analiz bez konieczności zmiany sterownika PLC.

"Systemy zaworowe marki AVENTICS™ serii AV wyposażone w OPC UA to znaczący krok naprzód w stronę elastyczności oraz integracji systemów zaworowych, ponieważ znacznie upraszczają inżynierom przejście na Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)" - mówi Nils Beckmann, Senior Manager of Product Marketing, IIoT w Emerson. "Dzięki OPC UA inżynierowie nie muszą zmieniać całego systemu lub architektury, aby uzyskać dostęp do danych dotyczących zaworów. Mają teraz możliwość elastycznego dalszego korzystania z własnych systemów i oprogramowania w chmurze, aby uzyskać łatwy dostęp do danych i analiz bez konieczności zakłócania lub modyfikowania sterownika PLC."

Opracowany przez OPC Foundation, OPC UA, jest niezależnym od platformy standardem informatycznym do wymiany danych z czujników do chmury, który charakteryzuje się zintegrowanym bezpieczeństwem.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę Emerson.com.

Żródło: informacja prasowa Emerson AFCP Poland

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę