Obróbka w rozmiarze XXL

Obróbka w rozmiarze XXL LVD-Polska

Obróbka wielkogabarytowa stanowi wyzwanie dla zakładów przemysłowych specjalizujących się w tej dziedzinie. Brak elastyczności, zwiększone koszty, czasochłonne konfiguracje czy brak wykwalifikowanych operatorów często okazują się barierą nie do przejścia. Co więcej, uzyskanie wysokiej precyzji i jakości jest tu znacznie trudniejsze niż w przypadku obróbki mniejszych elementów. Problem ten dotyka najczęściej branżę rolniczą, lotniczą, militarną i transportową, gdzie zapotrzebowanie na detale XXL jest największe.

Rozwój technologiczny stawia przed producentami coraz większe wymagania, dlatego wybór odpowiedniego dostawcy odgrywa kluczową rolę w uzyskaniu oczekiwanych rezultatów. Firma LVD stale rozwija swoje produkty i elastycznie dopasowuje się do potrzeb zarówno rynku, jak i klienta indywidualnego. Tylko w tym roku w Polsce zamontowane zostały dwie prasy krawędziowe PPEB-H o nacisku 2000 ton każda, a rosnące zainteresowanie klientów tylko utwierdza w przekonaniu, że obróbka XXL staje się w naszym kraju coraz bardziej opłacalna.

Cięcie laserowe

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w zakresie obróbki XXL firma LVD wprowadziła na rynek wielkoformatową światłowodową wycinarkę laserową TAURUS FL. Ma ona unikalną modułową konstrukcję – wielkość stołu zaczyna się od 10 m i może być wydłużana w postępie co 4 m do maks. 42 m.

wycinarka laserowa
Wycinarka laserowa TAURUS FL

TAURUS zapewnia wysoką elastyczność obróbki elementów o różnych rozmiarach (szerokości do 3,3 m i grubości do 30 mm), kształcie i materiale wykonania. Jego ogromnym atutem jest możliwość obróbki detali przy jednoczesnym załadunku/rozładunku elementów na drugiej części stołu, co znacząco skraca czas przestoju. Oferuje również możliwość cięcia ukośnego i cięcia 2,5 D do kąta 45° – jest to przydatne w przypadku szybkiego, ekonomicznego przygotowania blach do późniejszego spawania lub tworzenia geometrycznych kształtów. Wycinarka jest dostępna w wariantach o mocy 6, 8, 10 i 12 kW.

Gięcie

Jako światowy lider w zakresie pras krawędziowych LVD doskonale wie, jak istotna jest wysoka precyzja i wydajność gięcia. W przypadku maszyn XXL ich uzyskanie wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy.

W jej ofercie od dawna można znaleźć prasy krawędziowe do obróbki wielkogabarytowej: SYNCHRO-FORM oraz PPEB-H. SYNCHRO-FORM to unikalny, rewolucyjny system gięcia adaptacyjnego przeznaczony do precyzyjnej obróbki dużych profili. Dokonuje on automatycznego pomiaru i kompensacji dla każdego gięcia. Eliminuje ręczne operacje oraz skraca czas przezbrojeń i obsługi, zapewniając tym samym wysoką wydajność. Jest dostępny w wersjach od 320 T/4 m do 3000 T/14 m.

Z kolei prasy z serii PPEB-H to solidne maszyny konstruowane na indywidualne zamówienie klienta. Wszystkie oferują wiele trybów pracy zapewniających optymalizację procesu „od projektu do produktu”. Mogą być też zestawiane w układy tandem, tridem lub quadem łączące ze sobą mniejsze prasy w celu uzyskania dużych długości gięcia. Ich niewątpliwą zaletą w tym przypadku jest synchronizacja pracy maszyn przy użyciu jednego układu sterowania CNC, a także możliwość korzystania z każdej z pras osobno w przypadku obróbki mniejszych detali.

Integracja i elastyczność

Integralnym elementem obróbki są stały monitoring oraz zbieranie i analiza danych. Oprogramowanie CADMAN® oparte na bazie danych integruje poszczególne procesy obróbki z zarządzaniem produkcją, komunikacją między działami oraz raportowaniem do systemów ERP. Dostarcza dane w czasie rzeczywistym, umożliwiając dokonywanie świadomych wyborów i maksymalizując wydajność produkcji, a tym samym skracając czas wytwarzania poszczególnych wyrobów.

O firmie
LVD to światowej klasy producent innowacyjnych maszyn do obróbki blach, w tym pras krawędziowych, wycinarek laserowych, wykrawarek, gilotyn i systemów automatyzacji zintegrowanych i obsługiwanych przez oprogramowanie komputerowe CADMAN®. Produkty i technologia LVD tworzone w duchu Przemysłu 4.0 umożliwiają realizację koncepcji inteligentnej produkcji.

Artykuł sponsorowany

LVD-Polska Sp. z o.o.

LVD-Polska Sp. z o.o.

Profil Firmy

LVD-Polska Sp. z o.o.