Odpowiedni dobór suwnicy usprawnia procesy produkcji i obniża koszty budowy hali

Odpowiedni dobór suwnicy usprawnia procesy produkcji Abus

Ruland Engineering & Consulting Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem międzynarodowym, które działa na globalnym rynku urządzeń przemysłu spożywczego od 27 lat. Jako firma inżynierska specjalizuje się w płynach. Dostarcza nowoczesne rozwiązania dedykowane branży napojowej, sokowej i browarniczej.

Jako niezależna jednostka Ruland w Polsce świadczy usługi kompleksowo – począwszy od prowadzenia konsultacji w zakresie inżynierii procesowej, poprzez projektowanie i produkcję urządzeń oraz ich montaż, aż po uruchomienie całej instalacji w zakładzie klienta i jej dalszy serwis. Firma w swoim bogatym portfolio może pochwalić się realizacjami dla największych marek spożywczych na rynku europejskim, azjatyckim, afrykańskim i południowoamerykańskim.

Powiązane firmy

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.

W swoich projektach Ruland łączy innowacyjność myśli technologicznej z najwyższą jakością dostarczanych urządzeń, wspierając klienta w wyborze optymalnych rozwiązań na każdym etapie projektu.

Jakość i współdzielenie wartości jako kryterium doboru partnerów biznesowych

Realizując plan rozwoju, Ruland zdecydował się na rozbudowę bazy produkcyjno-magazynowej w Polsce. W wyniku procesu inwestycyjnego Ruland Tychy zyskał dodatkowe 1300 m2 powierzchni. Zwiększyło to możliwości produkcyjne firmy i poprawiło komfort pracy zatrudnionych w niej osób.

Na etapie projektowania hali Ruland zwrócił się w sprawie doboru suwnic do swojego długoletniego partnera – firmy ABUS Crane Systems Polska, spółki córki niemieckiego producenta urządzeń dźwignicowych ABUS Kransysteme GmbH. Dotychczas użytkowane wciągarki łańcuchowe i linowe okazały się niezawodne. Naturalny był więc wybór ABUS jako dostawcy nowych jednodźwigarowych suwnic pomostowych.

Optymalizacja kosztów poprzez odpowiedni dobór suwnicy

Inżynierowie sprzedaży urządzeń dźwignicowych firmy ABUS, wiedząc, że w nowo powstałej hali będą produkowane wielkogabarytowe elementy zbiorników, zaproponowali zastosowanie dwóch suwnic jednodźwigarowych typu ELK o udźwigu 10 ton i rozpiętości 25 m. Dźwignice wykorzystują tzw. trzeci wariant połączenia czołownic z dźwigarem suwnicy. Przy takim założeniu dolny pas mostu suwnicy znajduje się na tej samej wysokości co główka szyny jezdnej. Pozwala to na optymalne wykorzystanie kubatury hali i znaczne obniżenie kosztów inwestycji. Dzięki tak skonstruowanej suwnicy uzyskano również mniejsze odległości dojazdowe wózka wciągarki linowej.

Odpowiedni dobór suwnicy usprawnia procesy produkcji i obniża koszty budowy hali zdjęcie w treści artykułu

Duży prześwit pod suwnicą jest niezbędny ze względu na znaczne zróżnicowanie wysokości produkowanych urządzeń. Zdecydowanie też ułatwia załadunek oraz rozładunek TIR-ów i kontenerów bezpośrednio na hali produkcyjnej. Podnoszenie i obracanie dużych ładunków jest szczególnym wyzwaniem dla operatora suwnicy. Mając więc na uwadze m.in. bezpieczeństwo pracy, ABUS Crane Systems Polska zalecił wyposażenie suwnic w sterowanie radiowe ABURemote.

Pozwala ono na pełną kontrolę nad transportowanym ładunkiem, która odbywa się z bezpiecznej dla operatora odległości. Jednocześnie usprawnia to cały proces. 
Operacje, które musiały być wykonywane z użyciem żurawia kołowego, obecnie realizują suwnice. Pozwoliło to na znaczne skrócenie czynności, które wiążą się z załadunkiem i rozładunkiem urządzeń, a także wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa pracy.

Dodatkowym wyposażeniem suwnic jest redundantny fotooptyczny system antyzbliżeniowy, który utrzymuje między nimi dystans 6 m. Zastosowanie systemu pozwala na znaczne oszczędności przy budowie hali. Wpływa to na redukcję obciążeń przekazywanych przez dźwignicę na konstrukcję, a tym samym obniża zużycie stali i zmniejsza gabaryty fundamentów.

Faktem jest, że zastosowanie suwnic ABUS usprawnia procesy transportu wewnątrzzakładowego i obniża koszty budowy obiektu.

Do chwili powstania tego artykułu proces inwestycyjny spółki RULAND Engineering & Consulting został zakończony. Parametry produkcji, które osiągnięto w nowym zakładzie, potwierdzają, że wybór spółki ABUS jako dostawcy urządzeń dźwignicowych był słuszny.

Artykuł sponsorowany (Abus)

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.

ABUS specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów dźwignicowych najwyższej jakości przy zachowaniu konkurencyjności cen.

Systemy dźwignicowe firmy ABUS zapewniają optymalny przepływ materiałów w halach produkcyjnych, powierzchniach magazynowych oraz warsztatach. W ofercie znajduje się szeroki wachlarz produktów: od kompaktowych wciągników łańcuchowych o udźwigu od 80kg, poprzez lekkie systemy dźwignicowe, żurawie warsztatowe (przyścienne oraz słupowe), aż do suwnic pomostowych o udźwigu do 120 t.

Dodatkowo firma oferuje szeroką gamę akcesoriów i komponentów, doradztwo techniczne, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Marka ABUS jest znana na świecie jako symbol jakości, trwałości, niskiej awaryjności oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie transportu wewnętrznego.

ABUS Crane Systems Polska jest jedyną spółką córką niemieckiego producenta w naszym kraju, co zapewnia szybką i fachową obsługę bez pośredników.

Profil Firmy

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.