Odpowiedni dobór suwnicy usprawnia procesy produkcji i obniża koszty budowy hali

Odpowiedni dobór suwnicy usprawnia procesy produkcji Abus

Ruland Engineering & Consulting Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem międzynarodowym, które działa na globalnym rynku urządzeń przemysłu spożywczego od 27 lat. Jako firma inżynierska specjalizuje się w płynach. Dostarcza nowoczesne rozwiązania dedykowane branży napojowej, sokowej i browarniczej.

Jako niezależna jednostka Ruland w Polsce świadczy usługi kompleksowo – począwszy od prowadzenia konsultacji w zakresie inżynierii procesowej, poprzez projektowanie i produkcję urządzeń oraz ich montaż, aż po uruchomienie całej instalacji w zakładzie klienta i jej dalszy serwis. Firma w swoim bogatym portfolio może pochwalić się realizacjami dla największych marek spożywczych na rynku europejskim, azjatyckim, afrykańskim i południowoamerykańskim.

Powiązane firmy

W swoich projektach Ruland łączy innowacyjność myśli technologicznej z najwyższą jakością dostarczanych urządzeń, wspierając klienta w wyborze optymalnych rozwiązań na każdym etapie projektu.

Jakość i współdzielenie wartości jako kryterium doboru partnerów biznesowych

Realizując plan rozwoju, Ruland zdecydował się na rozbudowę bazy produkcyjno-magazynowej w Polsce. W wyniku procesu inwestycyjnego Ruland Tychy zyskał dodatkowe 1300 m2 powierzchni. Zwiększyło to możliwości produkcyjne firmy i poprawiło komfort pracy zatrudnionych w niej osób.

Na etapie projektowania hali Ruland zwrócił się w sprawie doboru suwnic do swojego długoletniego partnera – firmy ABUS Crane Systems Polska, spółki córki niemieckiego producenta urządzeń dźwignicowych ABUS Kransysteme GmbH. Dotychczas użytkowane wciągarki łańcuchowe i linowe okazały się niezawodne. Naturalny był więc wybór ABUS jako dostawcy nowych jednodźwigarowych suwnic pomostowych.

Optymalizacja kosztów poprzez odpowiedni dobór suwnicy

Inżynierowie sprzedaży urządzeń dźwignicowych firmy ABUS, wiedząc, że w nowo powstałej hali będą produkowane wielkogabarytowe elementy zbiorników, zaproponowali zastosowanie dwóch suwnic jednodźwigarowych typu ELK o udźwigu 10 ton i rozpiętości 25 m. Dźwignice wykorzystują tzw. trzeci wariant połączenia czołownic z dźwigarem suwnicy. Przy takim założeniu dolny pas mostu suwnicy znajduje się na tej samej wysokości co główka szyny jezdnej. Pozwala to na optymalne wykorzystanie kubatury hali i znaczne obniżenie kosztów inwestycji. Dzięki tak skonstruowanej suwnicy uzyskano również mniejsze odległości dojazdowe wózka wciągarki linowej.

Duży prześwit pod suwnicą jest niezbędny ze względu na znaczne zróżnicowanie wysokości produkowanych urządzeń. Zdecydowanie też ułatwia załadunek oraz rozładunek TIR-ów i kontenerów bezpośrednio na hali produkcyjnej. Podnoszenie i obracanie dużych ładunków jest szczególnym wyzwaniem dla operatora suwnicy. Mając więc na uwadze m.in. bezpieczeństwo pracy, ABUS Crane Systems Polska zalecił wyposażenie suwnic w sterowanie radiowe ABURemote.

Pozwala ono na pełną kontrolę nad transportowanym ładunkiem, która odbywa się z bezpiecznej dla operatora odległości. Jednocześnie usprawnia to cały proces. 
Operacje, które musiały być wykonywane z użyciem żurawia kołowego, obecnie realizują suwnice. Pozwoliło to na znaczne skrócenie czynności, które wiążą się z załadunkiem i rozładunkiem urządzeń, a także wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa pracy.

Dodatkowym wyposażeniem suwnic jest redundantny fotooptyczny system antyzbliżeniowy, który utrzymuje między nimi dystans 6 m. Zastosowanie systemu pozwala na znaczne oszczędności przy budowie hali. Wpływa to na redukcję obciążeń przekazywanych przez dźwignicę na konstrukcję, a tym samym obniża zużycie stali i zmniejsza gabaryty fundamentów.

Faktem jest, że zastosowanie suwnic ABUS usprawnia procesy transportu wewnątrzzakładowego i obniża koszty budowy obiektu.

Do chwili powstania tego artykułu proces inwestycyjny spółki RULAND Engineering & Consulting został zakończony. Parametry produkcji, które osiągnięto w nowym zakładzie, potwierdzają, że wybór spółki ABUS jako dostawcy urządzeń dźwignicowych był słuszny.

Artykuł sponsorowany (Abus)

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.

ABUS specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów dźwignicowych najwyższej jakości przy zachowaniu konkurencyjności cen.

Systemy dźwignicowe firmy ABUS zapewniają optymalny przepływ materiałów w halach produkcyjnych, powierzchniach magazynowych oraz warsztatach. W ofercie znajduje się szeroki wachlarz produktów: od kompaktowych wciągników łańcuchowych o udźwigu od 80kg, poprzez lekkie systemy dźwignicowe, żurawie warsztatowe (przyścienne oraz słupowe), aż do suwnic pomostowych o udźwigu do 120 t.

Dodatkowo firma oferuje szeroką gamę akcesoriów i komponentów, doradztwo techniczne, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Marka ABUS jest znana na świecie jako symbol jakości, trwałości, niskiej awaryjności oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie transportu wewnętrznego.

ABUS Crane Systems Polska jest jedyną spółką córką niemieckiego producenta w naszym kraju, co zapewnia szybką i fachową obsługę bez pośredników.

Profil Firmy

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.